Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dobré body s kvalitním soupeřem, hodnotí Martin Lojek

03.10.2010 · Martin Stebel
Napínavou zápletku nabídli hokejisté Třince a Českých Budějovic divákům ve Werk aréně během první říjnové neděle. V 7. kole extraligy odcházeli z ledu spokojenější Oceláři, kteří zdolali Mountfield v nastaveném čase 3:2. K mikrofónu jsme si tentokrát pozvali obránce Martina Lojka, jenž měl podíl na rozhodující brance.

Z dramatického duelu se povedlo vytěžit dva body. Jak zní tvůj pozápasový komentář?

Nezačali jsme zápas vůbec dobře. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvou branek. Zrovna tohle jsme nechtěli. Naší snahou bylo začít náporem a vstřelit gól jako první. Věděli jsme, že Budějovice měly za sebou dlouhou cestu autobusem a chtěli jsme toho využít. Nakonec ale můžeme být docela spokojení, že se nám povedlo zápas otočit ve svůj prospěch.

Budějovice nejsou kvůli dlouhodobě nelichotivé bilanci oblíbeným soupeřem Třince…

Pochopitelně jsme si byli vědomi toho, že s Budějovicemi máme z minulosti horší vzájemné zápasy. Statistiky mluví za vše. Každý zápas je však jiný a nemá smysl se ohlížet co bylo kdysi. Dnešní zápas naštěstí tuhle špatnou bilanci nepotvrdil. Jsou to dobré body s kvalitním soupeřem.

Poslední zápasy Ocelářů mívají podobný scénář. Pokaždé jde rival do vedení a vy jste nucení dotahovat. Dnešek nebyl výjimkou. Čím si to osobně vysvětluješ?

To kdybych věděl. Opravdu netuším, proč máme ty horší začátky. Možná nám chybí lepší koncentrace v úvodu. Tohle by se nám nemělo stávat. Zatím se nám daří zápasy dotahovat a otáčet, ale už by to chtělo nějaký klidnější zápas, kdy půjdeme od začátku do vedení.

Jak už jsi avizoval, první dějství nebylo ve vašem provedení nejzdařilejší. Předpokládám, že trenéři byli nuceni o přestávce v kabině zvýšit hlas…

To máte pravdu. Trenéři nebyli zrovna šťastní a bylo tam trochu dusno. Padlo dost kritických slov a řekli jsme si, že musíme zabrat, hrát daleko aktivněji a s větším nasazením. Naštěstí hned v úvodu druhé třetiny se nám dvěmi slepenými góly povedlo vyrovnat.

V prodloužení jste si vynutili tlak a výsledkem byla přesilovka. Ve třetí minutě nastavení tvůj prudký projektil ukončil střetnutí...

Všiml jsem si, že už pomalu končí naše přesilovka. Měl jsem před modrou čárou dostatek času i prostoru. Nejprve ten puk někoho nastřelil a vrátil se zpátky. Vystřelil jsem znovu a nakonec to ještě tečoval Polda. Původně označili jako autora mně, ale byl to Poldův gól.

Třetí třetina byla z větší části v réžii domácích a v konečném resumé berete z dnešní konfrontace dva body. Může tedy panovat relativní spokojenost?

Nechybělo mnoho a mohly být tři body. Buďme však rádi i za tyhle dva. Budějovice jsou silným soupeřem a jelikož se dnes zápas pro nás nevyvíjel příznivě, tak výhru v prodloužení bereme jako úspěch.

V minulé sezóně jsi byl občas terčem kritiky fanoušků. Jak aktuálně hodnotíš vlastní výkony?

Fanoušci mají přece právo na kritický názor. Za sebe mohu jen říct, že hraji svou hru, svůj hokej a vždy se hlavně snažím být prospěšný týmu. Jsem součásti kolektivu a věřím, že svými výkony někdy fanoušky i potěším.

Hned v úterý hrajete v Litvínově. Co od zápasu na severu Čech očekáváš?

Bude to hodně náročný zápas. Litvínov doma snad ještě neztratil bod a bude velmi nepříjemný. Pevně doufám, že tam podáme slušný výkon a neodjedeme s prázdnou.