Denis Kindl: Jsem vděčný za každou šanci u Ocelářů

25.03.2014 · Martin Stebel
Čtvrtfinálová série Ocelářů proti Pardubicím má poněkud pikantnější příchuť pro Denise Kindla. Ve východočeském klubu totiž strávil tři roky v mládežnických kategoriích. Do vlaku zvaného play-off naskočil poměrně nečekaně až během sobotního utkání, kdy musel nahradit indisponovaného Jakuba Orsavu. Jak vnímá svou roli v týmu?

Vyhrál jsi letošní kanadské bodování v prvoligové Olomouci, pomohl jsi Hanákům do baráže. Jaký byl skok do extraligového play-off?

Nebylo to jednoduché. Naskočil jsem někdy v polovině sobotního zápasu, kdy už Orsi nemohl pokračovat. Oproti první lize je to samozřejmě o mnohem rychlejší hokej. Hrozně těžko se získává puk, musíte urputně makat, aby se to povedlo. V extralize jsou hráči daleko zkušenější, chytřejší, všechno se děje v obrovské rychlosti. Nikdo vám nedá nic zadarmo. Jsem si vědom, že pokud dostanu příště šanci, musí to být zase lepší.

Ve čtvrtém utkání jsi na ledě pobyl sedm a půl minuty, což není mnoho, ale ke gólu bylo v jednom případě velmi blízko...

V neděli se mi hrálo o mnohem lépe, než tomu bylo v sobotu, kdy jsem asi neměl tu správnou provozní teplotu. Měl jsem nadějnou šanci, kdy se mi povedlo zpoza branky vyjet a zakončit z bekhendu. Je škoda, že to nebyl gól, bylo k tomu blízko, alespoň jsme z toho vytěžili přesilovku. Hlavní je, že se v Pardubicích dvakrát vyhrálo.

Gólová šance Denise Kindla z nedělního utkání. foto: Marian Ježowicz

V Pardubicích jsi kdysi působil v mládežnických kategoriích. Které bývalé spoluhráče poznáváš?

Už je to docela dlouho, co tam nejsem, bude to takových šest let. Tehdy jsem hrál například s Radilem či Noskem. Je to už ale opravdu dávno, nijak se vzájemně nehecujeme, neprobíhá žádné pošťuchování.

Tvoje role v Olomouci byla významnější, jednalo se o pozici jednoho z tahounů mužstva. Nemrzí tě proto, že týmu v baráži o postup do nejvyšší soutěže nepomůžeš?

Teď už to nemrzí, protože jsem si konečně zahrál play-off v extralize. Za tuhle šanci jsem hrozně rád. V Olomouci jsem byl na střídavém startu, v Třinci nastala taková situace, že mě potřebovali. Jsem vděčný za každou minutu, kterou mohu v play-off odehrát!

Co lze očekávat od středeční bitvy s pořadovým číslem pět?

Myslím si, že to zase bude vyrovnaný souboj. Pardubice nemají co ztratit, pokud začneme dobře, dáme první gól, mohlo by je to trochu nahlodat. Ve středu by to chtělo sérii ukončit.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary