Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Zázemí klubu je na světové úrovni, cítím ambice. Proto zůstávám!

07.10.2021 · Adam Sušovský
Slovenský útočník Marko Daňo s klubem HC Oceláři Třinec prodloužil smlouvu do konce sezony. „Líbí se mi ambice klubu a potvrdilo se mi, že zázemí Ocelářů je na světové úrovni," říká syn třinecké legendy po podpisu nové smlouvy.

Marko, rozhodl ses  v klubu po měsíci prodloužit svou smlouvu. V Třinci zůstaneš minimálně do konce sezony, jak v tobě tohle rozhodnutí uzrálo? 

Agent mi řekl, že má o mě klub zájem. Manažer i trenér mi dali najevo, že se jim líbí má hra a mají o mě zájem, a za to jsem rád. Vnímám to tak, že jsem je svými výkony přesvědčil. Od začátku naše dohoda byla taková, že buď odejdu, nebo prodloužím. A protože Třinec zájem takhle brzy projevil, v kabině se mi mezi hráči líbí a zázemi klubu je neskutečné, nebylo co řešit. 

Máš za sebou osm let v Americe, dá se zázemí Ocelářů porovnat? 

WERK ARÉNA i zázemí pro hráče ja na světové úrovni. Ostatně i to byl důvod, proč jsem v Třinci chtěl letos hrát. Potvrdilo se mi z vlastní zkušenosti to, co jsem věděl od svých slovenských kamarádů a taky mého táty. Klobouk dolů před majiteli, co v Třinci dokázali vybudovat. 

Přesvědčil tě i vstup Ocelářů do sezony, ve které se od začátku pohybujete na předních příčkách? 

Vyhrává se, to víte, že je to příjemné. Mužstvo v Třinci je kvalitní a jsem přesvědčený o tom, že je to na ledě vidět. Uvědomuju si částečně i tlak okolí, které po dvou mistrovských sezonách očekává, že na úspěšné roky navážeme. Rozumím jim a jsem připraven Třinci pomoct. 

Že můžeš ambicím klubu pomoct ostatně potvrzuje i tvé zařazení do elitní formace. Souhlasíš? 

Jsem za to strašně moc rád, že vím, že se má hra panu Varaďovi líbí. Pro každého hráče je důvěra trenéra důležitá. Já můžu hrát v Třinci přesilovky i oslabení, nastupuju v první pětce. Souhlasím, že i to mě jen utvrdilo v tom, že chci v Třinci zůstat. Taky proto jsem podepsal smlouvu, kde není klauzule o mém odchodu do zahraničí. Budu tady celou sezonu, ve které bych Třinci rád k úspěchu pomohl. Protože nakonec i to může pomoct také mé kariéře. 

Kariéře, ve které kráčíš ve stopách svého tatínka, klubové legendy. Vnímals to v průběhu celého měsíce?

Jsem strašně moc rád, že můžu být součástí klubu, se kterým je celá naše rodina tak úzce spjatá. Dokonce i kluci v kabině už na mě volají Jožo, jako na mého tátu. Všiml jsem si, že i komentátoři se v úvodních zápasech párkrát spletli a zapomněli na to, že se jmenuju Marko. Ale nevadí mi to, je to pro mě čest, užívám si to. 

V extralize máš na svém kontě zatím tři branky, Martin Růžička, spoluhráč v útoku už vyjádřil přání, aby body přibývali. Zaznamenal jsi to? 

Zaznamenal. A důležité pro mě je, že si ve formaci šance vytváříme. Je to nejlepší předpoklad pro to, že bodů bude víc. Když budemme hrát stejně, štěstí se nám na hokejky přikloní a začnu dávat góly. S kluky ve formaci jsem si sedl perfektně, doufám že i lidi z tribun na nás koukají rádi. Těším se, co celá sezona ještě přinese.