Daňo: Tři body, od kterých se můžeme odrazit

21.09.2023 · Adam Sušovský
Nejlepší střelec minulé sezony se poprvé prosadil v té nové, Marko Daňo dvěma góly sestřelil Bílé Tygry a zavelel k první třinecké výhře v sezoně. Oceláři porazili Liberec i díky příspěvku slovenské hvězdy 4:1 a mohou směle vyhlížet nedělní šlágr s Vítkovicemi.

Máš první dva góly v sezoně, Oceláři první vítězství. Hned tvá první trefa vznikla po moc hezké akci, jak bys ji popsal?

Pěkná žabka od Růži (Růžička), ale velkou práci tam udělal Vožuch (Voženílek), protože šel do branky a navázal na sebe obránce. Já se tam nějak přimotal a naštěstí mi to tam padlo. Jsem hlavně rád, že jsme konečně získali tři body a máme se od něčeho odrazit.

Přihrával Růžička tobě, nebo Voženílkovi?

Já bych řekl, že mně a že Vožuch se tam pletl (směje se).

V nové sezoně obhajuješ titul krále extraligových střelců, dnes přišly tvé první dva góly. Vnímáš, že se od tebe góly očekávají?

Je to zdravá motivace. Neberu to nějak strašidelně, že jsem dva zápasy nedal gól. Dnes to vyšlo a já věřím, že když budu dělat dobré věci, budu dávat góly. Musím být v pozici před brankou, kde to sice bolí, ale já to tam mám rád a chci tam být týmu prospěšný.

Oddechlo se Ocelářům, že napotřetí přišla první extraligová výhra?

Chtěli jsme už dnes samozřejmě zvítězit. Měli jsme na paměti, jak to bylo minulý rok a těžkou hlavu jsme si z toho nedělali, ale samozřejmě chceme vyhrávat co nejvíce zápasů. Po dvou prohrách jsme si v kabině jasně řekli, že to je důležitý zápas. Nastavili jsme si hlavy, šedesát minut bojovali jako jedno mužstvo a to potvrdil i výsledek.

Překvapilo vás, že za stavu 2:1 sáhli Tygři relativně brzo k odvolání brankáře?

Někteří trenéři to mají v oblibě, nečekají do poslední minuty. Zkusili to po našem icingu, protože si možná mysleli, že na ledě nemáme naší bránící lajnu. Nevyšlo jim to, dali jsme gól a vítězství si pojistili.

I dnes ale měli Oceláři možná až moc vyloučených hráčů, souhlasíš?

Bohužel máme dost vyloučených v každém zápase, ale takhle to je nastavené a musíme se s tím popasovat. Dnes oslabení z naší strany byly výborné, zblokovali jsme spoustu střel, takhle to má vypadat.

Je hokej ze začátku sezony stále trošku surový?

Měli jsme dlouhou přípravu a zatím jsme nehráli v kompletní sestavě, pořád se to mění. Věřím, že příště už budeme všichni přirpaveni a hrát konečně v plné sestavě, a že se to projeví.

V neděli do WERK ARENY přijedou Vítkovice, už máte pikantní duel v hlavě?

Bude to derby, těšíme se! Já věřím, že nás přijde povzbudit hodně lidí a že na konci zápasu budeme ten tým, který se bude radovat.