Daňo po Spartě: Musíme se více tlačit do branky

29.10.2023 · Daniel Ježek
Tři minuty před koncem srovnal skóre, což Ocelářům na ledě Sparty zajistili zisk jednoho bodu. Útočník Marko Daňo byl v zápase velmi aktivní, kromě vstřelené branky zapsal celkem pět střeleckých pokusů, na výhru to ale Třinci nestačilo.

Jak hodnotíš zápas v Praze? Je bod vzhledem k průběhu dobrý?
Ve třetí třetině jsme si řekli, že musíme zvýšit aktivitu a tlačit se více do brány. To se nám na konci povedlo, i takovéto branky padají. Byli jsme odměněni za aktivitu ve třetí třetině, kdy jsme si vytvořili tlak a měli více šancí. Za bod jsme vděční.

V prodloužení jste minutu a půl drželi puk, Sparta ale dala gól. Mrzí to moc?
Samozřejmě jsme chtěli urvat i druhý bod, ve středním pásmu jsme si ale špatně rozuměli, oni sebrali puk a pak to pěkně trefili. Je to cenný bod.

Dali jste rychlou branku, pak byli aktivnější. Mezi desátou a čtyřicátou minutou ale byli lepší domácí, v čem se změnilo to momentum?
Byla tam oslabení. Musím smeknout klobouk před všemi, kteří to bránili, skvěle blokovali střely. Navíc výborně chytal Káca. Díky tomu jsme se udrželi na dostřel a urvali ten jeden bod. Všichni, kteří tam chodili, to ubojovali. Sice jsme inkasovali jeden gól v pět na tři, ale to je těžké bránit.

Utkání bylo hodně vyhecované se spoustou potyček. Je to ještě rivalitou z posledního čtvrtfinále?
Já si myslím, že každý zápas je vyhrocený. My se snažíme těmto šarvátkám vyhýbat, samozřejmě se jich ale nebojíme. Bylo to hodně vyhecované, do dalších utkání by těch strkanic bylo dobré mít méně, abychom více hráli hokej.

S Andrejem Nestrašilem jste dostali menší tresty za diskuze, neudrželi jste emoce?
Je to naše chyba, oslabili jsme mužstvo. Víc to komentovat nebudu.

Srovnal jsi tři minuty před koncem, jak bys svůj gól popsal?
Už to začalo v našem pásmu, kde jsem dostal puk. Zasekl jsem hru, Nesty dobře šlapal na druhou modrou, kam jsem mu poslal puk. On to dal za branku, já si pak nabruslil do volného prostoru. Nesty šel s bekem do brány, kotouč se pak odrazil do sítě. Jsem rád, že to tam padlo a aspoň jsme ubojovali bod.

Třinec patří k nejméně vylučovaným týmům, čím to, že disciplína tápala?
Jsme nejméně vylučovaný tým, naopak je i nejméně faulů proti nám. Dnes jsme to neudrželi, mohli jsme hrát přesilovku, ale takticky jsme to nezvládli. Kluci ale v oslabeních odvedli skvělou práci a s Kácou nás drželi nahoře. Do dalších zápasů si to musíme odpustit, jít do nich s čistou hlavou.