Cienciala: Obětavost v sobě v Třinci máme všichni

18.03.2024 · Adam Sušovský
2:0, 2:0, 2:0! Asi i tak by se dal shrnout dosavadní průběh čtvrtfinálové série, Oceláři zvládli oba úvodní zápasy s Motorem a jedou do Českých Budějovic s náskokem. "Ale pozor, hraje se na čtyři vítězné. I tam musíme hrát tak, jako doma," hlásí třinecký odchovanec a střelec druhé branky druhého duelu David Cienciala. Po zápase s novináři mluvil o klíčovém faktoru Ocelářů: Ohromné obětavosti!

Oba domácí zápasy Oceláři zvládli shodně 2:0, stejným poměrem vedou i ve čtvrtfinálové sérii.

Velmi výrazným způsobem se pod to podepsala formace s třineckým odchovancem Davidem Ciencialou, který v pondělí v polovině zápasu vstřelil uklidňující gól. Oba zápasy s Českými Budějovicemi měli totožný průběh: Třinec vstřelil první gól a prakticky až do konce zkušeně bránil náskok. Stejně jako v neděli, také v odvetě si Motor největší tlak vytvořil až v samotném závěru při hře bez brankáře.

"Když jsou v šesti, nemají co ztratit. Je neskutečné, kolik toho kluci umí a dokážou zblokovat. Nebojí se puku, jdou proti němu. Obětavost v sobě v Třinci máme úplně všichni," prohlásil Cienciala na adresu svých spoluhráčů. Oceláři v prvním utkání zblokovali 27 střel soupeře, v tom druhém 24!

"Pomohlo nám, že jsme vždy vedli. Ale ani vedení o gól v hokeji nic neznamená, protože za minutu může být všechno jinak," prohlásil Cienciala. Novináři ale na jeho odpověď bleskově reagovali: "Ne proti Třinci."

"No jo, máme obranu dobře zmáknutou. Je to o té obětavosti. Máme spoustu zblokovaných střel, výhry jsme si odbojovali," souhlasil s nimi Cienciala. Na konci ale nabádal k opatrnosti, stále není konec. "Dvě domácí výhry jsou super, ale série se hraje na čtyři vítězné zápasy. Teď jedeme do Budějovic a musíme tam hrát stejně jako doma. Dát si tam pozor na celý budějovický tým, protože hraje perfektně. V sestavě Motoru je spousta skvělých hráčů, hrají dobře. Klíč k úspěchu je v tom, abychom hráli pořád stejně."