Cienciala: Jsem zpátky doma! Věděl jsem, že se vrátím

19.01.2024 · Ondřej Kuchař
V Třinci se narodil, naučil se tu hrát hokej. Necelých pět sezon jezdil David Cienciala do WERK ARENY jako soupeř. Teď ale zase obleče ten správný dres. Oblíbený "Činel" je zpátky doma! "Třinec jsem měl vždycky v hlavě. Měl jsem to nastavené tak, že se jednou vrátím a pořádně tomu klubu splatím, co do mě jako mladého kluka vložil," říká upřímně v rozhovoru pro klubový web. Radost z návratu je z jeho slov patrná, posuďte sami.

Davide, vítej zpátky doma!

Moc děkuju! Je to tak, jsem doma. Třinec je můj domov, vždycky byl a bude. Tam jsem se narodil, vyrostl tam, začal s hokejem. Je to moje milované město. Strašně se těším, že si za Oceláře zase zahraju. Na klub jsem nikdy nezanevřel, vždycky byl v mém srdci na prvním místě. Jsem rád, že jsem po letech zpátky.

Nadšení z tebe úplně sálá. Jak se výměna upekla?

Byla to rychlovka. Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek, moc jsem to nečekal. Bylo to překvapení, ale takhle se to vykrystalizovalo. Jsem za to rád. Za měsíc máme termín porodu druhého dítěte, takže oba budou rodilí Třinečáci, což je super. (směje se)

Co stěhování? Je trochu rozdíl, když je hráč sám a když má dítě a těhotnou manželku.

To rozhodně! Budeme se stěhovat postupně. Zatím jsem si vzal jen hokejový bágl a pár osobních věcí. Zbytek budeme řešit v únorové repre pauze.

Není tajemstvím, že už jsi měl s Oceláři před výměnou podepsánu víceletou smlouvu. Znamení, že s tebou klub počítá na delší dobu.

Přesně tak, není to pro mě žádná přestupní stanice. Upřímně, Třinec jsem měl vždycky v hlavě. Měl jsem to nastavené tak, že se jednou vrátím a pořádně tomu klubu splatím, co do mě jako mladého kluka vložil. Mám rád tamní lidi, na zimáku znám všechny, mám tam celou rodinu. Jsem moc rád, že jsem podepsal smlouvu na delší dobu.

Tušil jsi už v roce 2019, kdy jsi z Třince odcházel, že se sem jednou vrátíš?

Měl jsem to tak nastaveno v hlavě. Věděl jsem, že ten dres na sobě nemám naposledy.

Jaký Činel se po necelých pěti letech vrací zpátky do Třince? Řekl bych, že minimálně zkušenější.

Činel se určitě zkušenější, víc vyhraný. Má teda méně vlasů, více vousů a za chvíli bude otec dvou dětí. (směje se) Čas strašně rychle letí. Těším se, že budeme moct na hlídání využít všechny babičky, pět let jsme teď byli s manželkou a malou sami, neměli jsme nablízku nikoho, kdo by nám pomohl. I manželka se na to těší. Třinec je moje srdcovka, jsem fakt nadšený, že jsem zpátky.

Těšíš se, že zase budeš hrát před rodinou, kamarády a třineckými fanoušky?

Hrozně moc, chybělo mi to. Na Třinec mám jen ty nejlepší vzpomínky. Prostě rodné město, které miluju. Jinak to nikdy nebude.