Chystá se další ročník Jarní ligy mládeže

18.12.2020 · Klub
V termínu od 14.5 do 27.6.2021 proběhne v mini WERK ARENĚ už třetí ročník Jarní ligy mládeže, která vytváří možnost konfrontace mladých hokejistů z Moravskoslezského kraje a okolních oblastí. Mladí hráči zde mohou pod dohledem zkušených trenérů zdokonalovat své hokejové dovednosti v období, kdy již skončily soutěže v domácích oddílech.

"Není to klasický turnaj, který mladí hokejisté znají. Je to postavené tak, jak si pamatují rodiče z dřívějších dob, když hráli za barákem hokej: přišli, rozhodili si hokejky a zahráli si. Po klubové sezoně, kdy se kluci a holky snaží vydat maximum, by si to vyloženě měli jenom užít a zahrát si jako na té ulici," vysvětlil Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů.

Zúčastněné týmy budou rozděleny do dvou kategorii: Divize A: ročníky 2008 - 2009, divize B: 2010 - 2011. Jarní Liga Mládeže je určena pro chlapce i dívky (útočníky, obránce a gólmany) narozené v letech 2008 až 2011. Kapacita je 15 hráčů v poli + 1 brankář (celkem 128 dětí napříč 2 divizemi).

Po rozdělovacím zápase a dvoukolové základní část nasávají účastníci pověstnou atmosféru play-off. Všichni hráči odehrají celkem 9 zápasů, pod dohledem rozhodčích ČSLH a odborného zdravotního personálu. Cena: 2900 Kč (9 zápasů).

"V minulém ročníku jsme přidali k zápasům úvodní tréninkové utkání kde trenéři hráče rozdělili tak, aby týmy byly co nejvíce vyrovnané. Myslím, že podle výsledků se jim to povedlo výborně a mladí hokejisté si zahráli vyrovnaná utkání. Letos tento rozdělovací den navíc prodloužíme v čase, stejně jako finálový zápas. Věřím, že situace nám umožní projekt uspořádat a mladí hokejisté si tak vynahradí letošní sezonu. Týmy jsou složeny maximálně z 15 hráčů a 1 brankáře, takže všichni budou mít na ledě dostatek času. Místa jsou omezená s tím, že v minulém roce se kapacita naplnila na maximum a na některé zájemce nezbylo místo. Díky minulému ročníku, který už probíhal v "covidové době", jsme o to lépe připraveni na případné změny v programu. Letos nám s organizací pomůže také nový chytrý web. Celý projekt jsme nastartovali s myšlenkou na co největší finanční dostupnost," prozradil Jakub Mikulík, projektový manažer HC Oceláři Třinec.

Veškeré informace najdete na webu: www.jarniligamladeze.cz