Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chmielewski: Jdeme dál s pokorou a respektem

04.04.2023 · Adam Sušovský
Jeho trefa na 3:0 byla - dá se říct - definitivním stvrzením třinecké výhry, byť přišla už na začátku třetí třetiny a času zbylo dost. Výstavní akce a střela pod horní tyč v podání polského reprezentanta nejspíš definitivně zlomila odpor zaskočeného Dynama. "Ale dál musíme jít s pokorou a respektem k silnému soupeři," říká Aron Chmielewski poté, co se semifinálová série stěhuje do WERK areny za stavu 1:1 na zápasy.

"Těžká, těžká výhra," prohlásil Aron Chmielewski na konci velké pondělní bitvy. 

Oceláři ukázali vítězi základní části, jak vypadá zodpovědný play off hokej. Bez jediné chyby si Třinec na ledě suverénního vítěze základní části poctivě odfáranou prací došel pro výhru 3:0 a vyrovnání semifinálové série, ta se tak do WERK ARENY stěhuje za stavu 1:1 na zápasy, výhoda je teď na straně Ocelářů.

"Pardubice mají výborný tým, ale hráli jsme od začátku s pokorou, bez chyb a disciplinovaně. Měli jsme méně oslabení, hrálo nás všech jednadvacet hráčů. Bylo to vidět na ledě i na výsledku," řekl Chmielewski a rovnou zmínil, co bylo jinak oproti úvodnímu zápasu série, který v neděli v Enteria areně patřil Pardubicím. "V pondělí jsme začali špatně první třetinu, nechali se vylučovat a to nás stálo síly. Dnes už to bylo lepší," dodal polský reprezentant. 

Chmielewski ve druhém semifinále vstřelil svou první branku v letošním play off, na začátku třetí třetiny zvyšoval už na 3:0 pro Oceláře a rozmetal tím všechny soupeřovy plány na jakýkoliv zvrat v zápase. Bylo - jak se říká - hotovo. "Za stavu 3:0 se hraje líp než za stavu 2:0. To může soupeř vyndat gólmana, tlačit, dát blbý gól a už je tady nervozitka. Za stavu 3:0 už (Pardubice) gólmana neodvolávaly. Nechci říct, že soupeř rezigovnal, ale my měli zápas pod kontrolou," všiml si třinecký útočník. 

"Byli bychom radši, kdybychom jeli domů za stavu 2:0 pro nás, ale i 1:1 je dobrá. Musíme hrát doma stejně. S pokorou k silnému soupeři a doufám, že i s našimi fanoušky v zádech."

Celý rozhovor s třineckým útočníkem si můžete pustit taky v přiloženém videu.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:30 | Jun.
Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec