Chceme to ukončit, ale nečeká nás snadný úkol, ví Lukáš Zíb

24.03.2014 · Martin Stebel
Hned dvakrát se Ocelářům povedlo během víkendu vyloupit pardubickou ČEZ arénu a před dalším měřením sil, které bude na programu ve středu, je od otevření semifinálové brány dělí jediný úspěch. Po nedělním utkání jsme u euforii přeplněné kabiny s mikrofónem oslovili Lukáše Zíba.

Byla to taktická bitva a postupem času bylo nad slunce jasnější, že komu se podaří první gól, bude v obrovské výhodě. K veliké radosti třineckých příznivců to nakonec byli hosté: "Byl to velmi těžký zápas, protože dlouho to bylo nerozhodně a každý má v hlavě, že hlavně nechce chybovat. Naštěstí jsme to zvládli, můžeme se cítit lépe a doufám, že budeme i méně unavení než soupeř," hlásí 37letý zadák, jenž proslul mimořádně tvrdou střelou.

Drama jako od Shakespeara rozhodla až trefa Martina Růžičky v poslední minutě základní hrací doby. Nabízí se otázka, jak psychicky náročné byly závěrečné minuty, kdy pevnější nervy přece jen zachovali Slezané: "Nebudu mluvit za celý tým, ale pokud bych měl sdělit svůj názor, tak vnitřně jsem cítil, že tohle utkání zvládneme. Opravdu jsem si byl jistý, že dnes uděláme třetí bod. Do poslední minuty jsme se tlačili do zakončení. Byla tam střela a nechyběl tlak do gólmana. Povedlo se nám puk dotlačit do sítě. Byl to hodně upracovaný gól, ale přesně tyhle trefy k play-off patří!"

Aktuální sezona se pro Lukáše z osobního hlediska nevyvíjela optimálně. Začátkem listopadu totiž během utkání v Chomutově utrpěl otřes mozku a jeho absence trvala dva a půl měsíce. Zdá se však, že momentálně je vše v pořádku a představitel Jamese 007 Bonda z loňského play-off znovu bude oporou svého týmu: "Období mé marodky nebylo ani trochu jednoduché. Jsem strašně rád, že se mi povedlo vrátit do této sezony. Momentálně se cítím velmi dobře, užívám si naplno každý zápas!"

V nedělním utkání strávil na ledě 22 minut a 49 vteřin, což bylo hned po Davidu Noskovi nejvyšší číslo z třinecké defenzivy. Jeho herní vytíženost tedy svědčí o značné důvěře trenérského tandemu: "Pochopitelně jsem rád, když mám na ledě dost prostoru. Dá se to připsat nejen tomu, že trenéři mi dávají důvěru, ale bylo to i kvůli skutečnosti, že momentálně nehraje Vláďa Roth a máme obranu trochu rozházenou. Tím pádem je nás méně a z toho také vyplynul i můj vyšší ice-time."

Ve středu 26. března od 18:20 bude pod Javorovým na programu v pořadí pátá konfrontace. Všem je naprosto zřejmé, že poslední krok obvykle bývá ten nejsložitější, což ostatně potvrzuje i náš dotazovaný: "Všechny dosavadní zápasy ukázaly, že to bude bitva se vším všudy. Rozhodovat bude každá maličkost. Stejný průběh jako dnes proto očekávám i ve středu na domácím ledě. Budeme chtít to ukončit, ale nečeká nás snadný úkol. Pardubice se určitě poperou o prodloužení sezony, ale my si věříme!"

Velkou zásluhu na obou víkendových triumfech má zcela bez debat Šimon Hrubec, který během nedělního duelu zaznamenal vůbec první čisté konto kariéry v rámci play-off: "Šimon podal v obou zápasech skvělý výkon. Je opravdu perfektní, když se můžete na gólmana za všech okolností spolehnout," akcentuje přínos strážce svatyně a pokračuje na téma třineckých příznivců. Ti na oba pardubické zápasy dorazili v hojném počtu a dokázali svým oblíbencům vytvořit velice bouřlivou kulisu: "Naši fanoušci sice byli v menšině, ale oba dny je bylo hodně slyšet a velmi nám svou podporou pomohli. Byli opravdu fantastičtí a touto cestou bych jim rád poděkoval!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary