Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Byla to regulérní branka, okomentoval spornou situaci Jan Peterek

23.10.2010 · Martin Stebel
Druhou čtvrtinu extraligy nezahájili Oceláři úspěšně. Brněnské Kometě podlehli na vlastním kluzišti 0:3 a v tabulce klesli na třetí pozici. O pozápasový komentář jsme tentokrát požádali Jana Peterka, jenž se mimo jiné vyjádřil ke kontroverznímu okamžiku z úvodního dějství.

Honzo, jak vypadala vaší optikou situace z deváté minuty, kdy jste zvedal ruce po brance, která však nakonec neplatila?

Jsem přesvědčen, že gól měl platit. Puk jsem viděl za čárou. Z vrchní kamery to pochopitelně nejde vidět. Když to gólman u tyče přikryje, tak puk z výšky nelze zaregistrovat. Viděl jsem to z boční strany a z této pozice byl kotouč v brance. Minimálně pět centimetrů za čárou.

Verdiktem sudího, který po konzultaci branku odmítl, jste tedy byl nemile překvapen...

Mrzí mě to hlavně proto, že se přibírají další a další rozhodčí. Nakonec jich tam snad dají šest a stejně se budou vymlouvat, že to nemohli vidět. Nechápu proto, k čemu jsou potom na ledě čtyři sudí. Mají být rozmístění tak, aby tyhle situace důkladně pozorovali. Potom jen alibisticky řeknou, že se podívají na záběr videokamery nahoře a je jasné, že tam puk nemohou vidět...

Ovlivnil tento moment negativním způsobem další průběh střetnutí?

Zcela určitě. Pokud bychom šli do vedení, psychicky nás to nakopne a soupeře to naopak trochu srazí. Nechci se však na nic vymlouvat, střelecky jsme dnes prostě selhali.


Kde hledat důvody, že ani v dalších třetinách se nepovedlo dopravit černou gumu za záda gólmana Trvaje?

Nehráli jsme vůbec špatně. První třetinu jsme byli výrazně aktivnější, ale bohužel neefektivní. Měli jsme tlak, byly tam šance a podstatnou část zápasu jsme je k ničemu pořádnému nepustili. "Trvka" jim dobře zavřel branku a zachytal opravdu spolehlivě. Dokud jsme neinkasovali druhý gól, naše hra byla slušná. Tahle porážka nás hodně mrzí.

Druhý zápas po sobě jste inkasovali branku v početní výhodě...

Občas to tak dopadá, když se hraje přesilovka příliš riskantně. To pak hrozí, že někdo puk vypíchne a jde do brejku. Teď to byla trochu jiná situace než proti Vítkovicím, ale prostě i takové góly někdy padají...

V pondělí jedete na led aktuálního mistra z Pardubic...

Pardubice jsou soupeřem, který nám v poslední době moc nesedí. Receptem na úspěch by mohla být poctivá hra zezadu. Předpokládám, že se budeme snažit hrát hlavně na protiútoky. Venku se většinou nemusíme hnát bezhlavě do útoku, ale můžeme se soustředit na defenzivnější úkoly. Druhou čtvrtinu jsme nezahájili nejlépe, proto potřebujeme z Pardubic nějaké body.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Kometa naleznete zde.