Antonín Pechanec: Užívám si každou vteřinu!

02.04.2015 · Martin Stebel
PRAHA - Prožívá příběh skoro jako z pohádky. Ještě na konci února, kdy mu v prvoligovém Havířově končila sezona, zvažoval, že půjde pracovat do automobilky a příležitostně si přivydělá jako hrobník. Poté však přišla nabídka Ocelářů a velice rád své plány přehodnotil. "Momentálně žiju svůj sen," tvrdí Antonín Pechanec.

Čtvrteční dopolední dobrovolný trénink pod taktovkou asistenta trenéra Václava Varadi absolvoval rovněž 24letý Pechanec, který se ještě krátce vrátil ke včerejšímu utkání s pořadovým číslem 3: "Určitě se tady dalo vyhrát, nebyli jsme horším týmem. Utkání dost ovlivnily přesilovky a všechny potyčky. Přiznám se, že takové zápasy mám rád, tohle je pravé play-off. Všechno by ale mělo být v mantinelech fair-play," přeje si rychlonohý útočník.

Dnes večer tedy Oceláře čeká čtvrté měření sil. Jaký vývoj náš dotazovaný prognózuje? "Věřím, že tenhle zápas zvládneme. Pokud bychom skórovali jako první, bude to určitě velké plus, ale náš tým je natolik silný, že umíme i obraty. Dnes rozhodně chceme urvat třetí bod série a cestovat do Třince s psychickou výhodou."

Antonín Pechanec v souboji před brankovištěm. foto: Marian Ježowicz

Během středečního duelu hrál ve formaci s Markem Růžičkou a Davidem Ciencialou. Mladý útok v několika situacích sparťanské defenzivě pořádně zatápěl. Jak tuhle spolupráci vidí? "Netroufám si hodnotit, jak hrajeme, to musí posoudit trenéři. Máme za úkol dělat soupeřům problémy, dělat vítr, tlačit se do brankoviště, být nepříjemní. To se snad zatím daří. Pokud máme důvěru trenérů, je to velká zodpovědnost, chceme totiž dělat svou práci co nejlépe!"

Na havířovském rodákovi je zcela očividné, že si angažmá v extraligovém mužstvu užívá plnými doušky: "Je to fakt nádhera! Užívám si opravdu každou vteřinu, kterou mohu v téhle partě prožít. Být součástí třineckého týmu, to je pro mě velká čest!"