Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Akce "Pojď hrát hokej!" v Třinci znovu úspěšná!

23.01.2019 · René Sasyn
Ve středu 23. ledna proběhla v třinecké mini WERK ARENĚ další celorepubliková akce s názvem "Pojď hrát hokej". Té se zúčastnilo skvělých 51 dětí. Oblíbená událost se i tentokrát nesla v duchu velmi přátelské atmosféry!

Samotný začátek probíhal ve školící místnosti tréninkové haly. Právě zde akci zahájila velmi podnětná přednáška Jiřího Juříka, hlavního trenéra juniorského týmu. Ten přítomným rodičům vysvětlil koncepci klubu na téma výchovy mládeže.

Akcentoval především skutečnost, že v dnešní době je hlavním úkolem děti opět rozhýbat, protože v době mobilních telefonů a dalších technických vymožeností je velmi obtížné dostat děti na čerstvý vzduch k aktivnímu pohybu. Pokud chceme opět vychovat novou "zlatou generaci", je nezbytné začít od elementárních základů. Právě k tomuto účelu má sloužit mimo jiné táto bohulibá náborová akce.

Mezi obrovské výhody třineckého klubu patří fakt, že úzce spolupracuje s Jubilejní Masarykovou základní školou, kde jsou otevřeny hokejové třídy. Zde je žákům umožněno perfektně skloubit studium se sportem. Nutno podotknout, že členové klubu nemusí až do páté třídy platit žádné příspěvky. Rovněž veškerou výstroj hradí třinecký hokejový oddíl!

Akce se poté přesunula do "střílny", kde si všechny děti mohly vyzkoušet střelbu na branku. Cestou zpět na všechny čekal člen A-mužstva Ocelářů, Kanaďan Ethan Werek. Ten rozdával nejen podepsané kartičky, ale také fotky a široké úsměvy. Všichni účastníci se následně přesunuli k ledové ploše, kde děti obdržely svačinku v podobě produktů od firmy POM-BÄR a vitamínový džus.

Poté už všechny netrpělivě vyhlížel populární maskot Ocelářů Dráček Werkáček. Nejmenší účastníci si mohli vůbec poprvé v životě vyzkoušet, jaké to je stát na bruslích za pomocí speciálních hrazdiček. Nutno podotknout, že jim to šlo znamenitě! Na vymezené ploše probíhal ukázkový trénink hráčů ocelářské 4. třídy.

Ti všem prezentovali své dovednosti, které se během čtyř let naučili. V závěru akce čtvrťáci předvedli modelové utkání v podobě minihokeje. V koncovém pásmu hrací plochy poté sváděly své první souboje ostatní děti. Právě tady si nejmenší hokejisté mohli vyzkoušet i netradiční soutěž ve sbírání tenisáků bez hokejek a puků.

Počínání dětí na ploše bedlivě monitoroval a v různých aktivitách také aktivně pomáhal Ethan Werek. Toho s úžasem pozorovaly nejen děti, ale rovněž rodiče. Ti mají pevnou víru, že takto jednou budou moci sledovat během soutěžních zápasů i své potomky.

Sympatický kanadský útočník, který kvůli zdravotní indispozici momentálně chybí v ocelářském kádru, zodpověděl několik otázek.

Ethane, jak se ti tento projekt zamlouvá?

Vypadá to hezky, opravdu se mi akce moc líbí. Je to skvělý způsob, jak motivovat lidi a především malé děti, aby se zajímaly o hokej. A to navzdory tomu, jak je to někdy nákladný sport.

Existuje v Kanadě podobný projekt?

Nevím o tom. Jak jsem říkal, všechno vybavení je finančně náročné, čas na ledě a další věci okolo něco stojí. Je skvělé, že český hokejový svaz takové akce pro děti organizuje. Možná právě to je důvod, proč je Česko v hokeji tak úspěšné.

Pamatuješ si své první hokejové krůčky?

Myslím, že to bylo na venkovním kluzišti a zdá se mi, že jsem tehdy plakal. Tedy aspoň na základě toho, co mi říkali rodiče. Víc si nepamatuji. Měl jsem tehdy přibližně čtyři nebo pět let a šlo mi to výborně. Právě to byl hlavní důvod, že jsem u hokeje nakonec zůstal (usmívá se).

Foto: Lukáš Filipec