MISTR 2023/2024

Starší dorostenci vyloupili pražskou O2 Arénu

11.12.2010 · Daniel Ježek
Druhé utkání ve dvou dnech čekalo svěřence Romana Ciencialy na kluzištích v hlavním městě. Po včerejším nezdaru na ledě Sparty, dokázali Oceláři udolat druhý z týmů pražských "S", Slavii Praha. Klíčovou roli v utkání sehrálo duo Martin Samek - Tomáš Franek. První jmenovaný zaznamenal pět kanadských bodů (1+4), druhý jmenovaný se blýskl hattrickem.
II. 2., sobota 11.12.2010
Slavia Praha
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:3  Branky a nahrávky: 5. Kotyra (Jedlička), 54. Tajovský (Jedlička) - 16. Franek (Samek, Chvostek M.), 21. Franek (Samek), 31. Franek (Samek), 47. Samek (Franek), 48. Pargač (Ižacký), 56. Malyjurek (Samek). Vyloučení: 6:5, navíc Kotyra 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku a 10 min. nesportovní chování. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6.
Mouček - Novák, Růžička, Knot, Burian, Ryzák, Hejna, Löbl, Rod - Benda, Nádvorník, Hložek, Nejezchleb, Hlinka, Kotyra, Jedlička, Kafka, Tajovský, Vacek, Freisler.
Němec - Štencel, Jonáš, Běhal, Blahuta, Pisarik, Valíček, Slovák, Ohera, Chvostek M., Jaroš, Vrabel, Samek, Ižacký, Franek, Kofroň, Cienciala, Malyjurek, Růžička, Pargač, Matěj.

Domácím vstup do utkání vyšel. Puk zcela ovládli, což ovoce přineslo už po pěti odehraných minutách. Po přistrčení puku ve středním pásmu od Jakuba Jedličky se do samostatného úniku prodral Martin Kotyra a forhendovou kličkou překonal třineckého brankáře Němce poprvé, na delší dobu naposledy.

Poté se ke slovu dostalo třinecké duo Martin Samek – Tomáš Franek, které čtyřmi góly celé utkání otočilo ve prospěch Ocelářů. Nejprve se po přihrávce Samka prosadil Tomáš Franek, který tak započal svůj třígólový večer. Druhou branku přidal po necelé půlminutě prostřední periody. Čistý hattrick zakončil o necelých deset minut později.

Po šesti minutách závěrečné části si oba aktéři své role vyměnili a Martin Samek, coby střelec, prostřelil brankáře Moučka počtvrté. Když pak o necelou minutu později přidal pátou branku Jiří Pargáč, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Sešívaní dokázali rozvlnit síť ještě jednou a to zásluhou Prokopa Tajovského. Na nějakou dramatickou zápletku již bylo ale příliš pozdě, jelikož v té době do konce utkání zbývalo šest minut. Naopak třinečtí ještě zásluhou Pavla Malyjurka přidali šestou branku, kterou potvrdili nadvládu nad utkání se Slavií.