Mladší dorostenci vyloupili vsetínský Lapač

25.10.2010 · Daniel Ježek
Desáté kolo extraligy mladšího dorostu svedlo proti sobě týmy z Třince a Vsetína. Oceláři byli od začátku utkání aktivnější a dařilo se jim proměňovat šance. Po vypjaté koncovce dovedli utkání k vítězství, když uklidňující pátou branku vsítil Marek Růžička až do prázdné branky.
10.kolo, neděle 24.10.2010
Vsetín
3:5
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:3  Branky a nahrávky: 17. Hajda (Vašíček), 49. Christov (Děrkas), 56. Motloch (Vašíček) - 7. Kovařčík (Cienciala D.), 9. Cienciala D. (Kofroň), 43. Růžička (Jašek), 51. Cienciala D. (Kovařčík), 60. Růžička (Kofroň). Vyloučení: 5:9, navíc 10 min Lukáš Kuchařčík (VSE). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 58:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5 .
Svoboda - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Kohout, Děrkas, Ščotka, Hryciow, Vašíček, Krček, Hajda, Svozílek, Christov, Pisklák.
Cieslar - Mičulka, Flegr, Pisarik, Cienciala A., Kovařčík, Růžička, Poruba, Christov, Anestis M., Anestis P., Petrák, Vala, Walaski, Jašek.

Oceláři vstoupili do utkání velmi aktivně, čímž dali hned od začátku najevo, že budou chtít odvážet ze stadionu Na Lapači tři body. Třinečtí dokázali svou převahu během deseti minut zůročit hned dvakrát. Nejprve se trefil David Cienciala, o tři minuty později ho napodobil Ondřej Kovařčík. Na začátku první třetiny se tedy dostali třinečtí mladíci do pohodlného dvougólového vedení. Domácím se podařilo prosadit až v polovině třetiny. Zásluhou Jiřího Hajdy se jim v 17. minutě podařilo snížit. Do šaten šli tedy Oceláři s jednogólovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a zasypali gólmana hostí několika ranami. Zelenožlutí měli v této třetině navrch, ale nedokázali proměnit žádnou ze šancí. Třinecká nedisciplinovanost jim také nabídla šanci se prosadit ve třech přesilových hrách. Obrana hostů však pracovala výborně a i trochu štěstí rozhodlo o tom, že se do kabin po druhé třetině odcházelo za nezměněného stavu.

Poslední část utkání už byla pro oko diváka zajímavější, protože začaly padat branky na obou stranách. Ve 43. minutě udělal radost Třineckým příznivcům Marek Růžička, který se dokázal prosadit a vstřelit tak branku na 1:3. Vsetín se však dokázal oklepat a ve 49. minutě snižoval Erik Christov na rozdíl jediného gólu. Hostům se však podařila blesková odpověď. Uklidňující čtvrtou branku přidal do sítě hostů David Cienciala, který tak srazil domácí do kolen.

V závěru utkání ještě Vsetín sebral poslední síly. Následný tlak byl korunován brankou. Snížit na rozdíl jediné branky se ještě povedlo Lukáši Motlochovi, který tak zadělal na dramatickou koncovku dnešního zápasu. Domácí ve snaze vyrovnat odvolali na poslední minuty svého gólmana a pokusili se v šesti vstřelit vyrovnávající branku. Třinečtí však skvěle bránili a k ničemu domácí nepouštěli. Vítězství Ocelářů korunoval ještě trefou do prázdné branky Marek Růžička, a tak si svěřenci Reného Muchy připsali do tabulky cenné tři body.