Premiéroví střelci zařídili dorostu dva body!

12.01.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka na ledě Pardubic přišli o dvoubrankový náskok, nakonec si ale domů vezou cennou výhru! Prvními góly v dorostenecké extralize se pod dva body podepsali Michal Lazovský, Adam Richter a Vojtěch Kaleta.
N5, pátek 12.1.2024
Pardubice
2:3p
enteria arena
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 45. Lempach (Jansa, Sekanina), 56. Krčál (Vápeník, Rolinek) – 7. Lazovský (Řípa, Řehák), 36. Richter (Hladonik), 63. Kaleta (Spaskin)

Vyloučení: 6:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 50 Střely na branku: 48:26

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Řivnáč, Koudelka, Novosad, Jansa, Řehořek, Křečan – Sekanina, Krčál, Lempach – Korec, Rolinek, Macek – Tvrdík, Mikeska, Ryšavý – Novák
HC Oceláři Třinec: Skácel – Byrtus, Kaleta, Karas, Trnka, Niemczyk, Chalupa – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Blahuta – Morcinek, Lazovský, Hladonik - Spaskin, Richter

Třinečtí hráči šli v Pardubicích velmi rychle do vedení. Už v šesté minutě se v přesilovce k dorážce dostal Michal Lazovský, který svou premiéru v dorostenecké extralize rovnou ozdobil i prvním gólem. Navýšit náskok Ocelářů pak mohl Byrtus, který ale v přečíslení dva na jednoho svého spoluhráče nenašel.

Na začátku druhé třetiny pak nebylo přáno Řehákovi, který z prostoru před brankou trefil jen střed. V polovině utkání pak selhal i obránce Kaleta, který si na brankáře Pardubic nepřišel z brejku. Druhý gól Ocelářů tak padl až v čase 35:32, když se z rychlého protiútoku trefil Adam Richter, pro kterého šlo o první gól v dresu Třince.

Pardubice měly po celou dobu utkání výraznou střeleckou převahu, výborný David Skácel je ale dlouho držel na nule. Nakonec ovšem hostující brankář přece jen kapituloval. V pětačtyřicáté minutě jej z dorážky překonal Štěpán Lempach a v závěru pak srovnal David Krčál.

Zápas tak pokračoval prodloužením, ve kterém byli úspěšnější třinečtí mladíci. A také třetí zásah přišel z hole premiérového střelce. Z prostoru mezikruží zamířil přesně obránce Vojtěch Kaleta a zařídil svému týmu bonusový bod.