Junioři nestačili na Jihlavu, berou jen bod

05.01.2024 · Martina Sikorová
Trápení mladých Ocelářů bohužel pokračuje. Svěřenci trenéra Reného Muchy sice proti Dukle otočili z 0:1 na 2:1, těsný náskok ale neudrželi a v prodloužení byl pak šťastnější soupeř.
N10, pátek 5.1.2024
Jihlava
2:3p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 35. Kozlík (Šilar, Sikora), 46. Šilar (Kozlík, Sikora) – 12. Modl (Nosek, Vandas), 56. Burkov (Jungwirth, Kuprijanov), 65. Vovsík (Kuprijanov, Burkov)

Vyloučení: 1:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 69 Střely na branku: 41:40

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3

HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Ošmera, Volas, Holub, Andrle, Horváth – Kozlík, Sikora, Šilar – Gerych, Šutý, Spěváček – Lysak, Pánek, Bartoš – Blaha, Mikula
HC Dukla Jihlava: Cinka – Vovsík, Löffler, Vildomec, Topol, Jeletz, Vandas – Nosek, Peš, Burkov – Rauš, Kudrna, Niederhafner – Váňa, Modl, Báťa – Kuprijanov, Jungwirth, Klapica

Přelom roku nezachytil třinecké juniory v ideální formě, do zápasu proti Jihlavě šli Oceláři se třemi prohrami v zádech. A dobře se pro ně nevyvíjelo ani páteční utkání. Hned v úvodních minutách totiž skončilo pro obránce Petra Andrleho, který schytal tvrdou ránu pukem přímo do obličeje. Od dvanácté minuty navíc museli svěřenci trenéra Reného Muchy dotahovat jednobrankové manko, to když se střelou z levé strany prosadil Jakub Modl. O chvíli později to bylo málem už 0:2, při brejku Rauše ale dobře zafungovali vracející se Alex Horváth i brankář Jakub Král.

Do druhé části vstoupila aktivněji Jihlava, domácí mladíci ale tlak svého soupeře ustáli a v čase 34:12 sami udeřili. Odražený puk po střele Tomáše Šilara do sítě uklidil Matěj Kozlík. Stejný hráč pak nebyl daleko ani od druhé trefy, puk ale tentokrát zvedl až příliš vysoko. V závěru prostředního dějství si pak Oceláři vynutili první přesilovku, jejíž větší část si přenesli do třetí třetiny.

Oceláři se ale v početních výhodách trápili v koncovce, v zápase proti Jihlavě promarnili hned tři. Co se nepodařilo při hře pět na čtyři, to se povedlo v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Děkovat Třinec mohl Tomáši Šilarovi, který zatáhl puk do pásma a střelou z levé strany rozvlnil síť za zády gólmana Jihlavy. Těsný náskok ale Oceláři bohužel neudrželi, v čase 55:51 srovnal Maxim Burkov a poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas rozehráli třinečtí mladíci aktivně, ke střele se ale moc neměli. A přestože pak ubránili své jediné oslabení v zápase, platné jim to moc nebylo. Pouhé tři sekundy před sirénou rozhodl jihlavský Matěj Vovsík.