Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Houževnatý výkon juniorů na lídra tabulky nestačil

03.12.2021 · Jakub Kotajny
Třinecký juniorka po venkovním tripu znovu zavítala pod Javorový a v úvodním zápase hracího víkendu se utkala s týmem na samotném čele tabulky, plzeňskou Škodovkou. Po nevydařené první tercii mladí Oceláři zabrali, když se po čtyřiceti minutách hry dotáhli na rozdíl jediné trefy. Sporná branka v průběhu poslední dvacetiminutovky však znovu nastartovala plzeňské motory a výsledek 3:6 je bohužel pro třinecké mladíky krutý.
22.kolo, pátek 3.12.2021
Oceláři Třinec
Plzeň
3:6
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 3:2, 0:2  Branky a nahrávky: 33. Chovaniak, 36. Matěj (Pětník), 38. Kozlík (Moškoř) – 10. Adamec (Slanina, Soukup M.), 18. Kopic (Soukup M., Hamšík), 22. Dvořák (Malák), 24. Slanina, 45. Dolhý (Adamec), 46. Kopic (Dvořák, Soukup M.). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 54. Střely na branku: 38:38.  
Švančara (24. Klimek) – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek. Trenér: René Mucha
Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Malák, Pavlák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup M., Pešek, Soukup D., Ženíšek, Kuchárik. Trenér: Petr Vojan

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Oceláři mohli jít do vedení na konci páté minuty, když se do mezikruží šikovně proháčkoval Pavel Matěj, jehož následný pas na levé křídlo ale Pětník v branku neproměnil. Na úvodní branku se tak pod Javorovým čekalo až do desáté minuty, kdy Plzeňští svou kombinací přelstili třineckou defenzívu a Václav Adamec se při této příležitosti obsadil do role zakončovatele. A pro první periodu to ještě konečná nebyla, zhruba v polovině osmnácté minuty se Škoda Plzeň blýskla perfektní souhrou. Celé to začalo u Marka Soukupa na modré, který rychlou přízemní přihrávkou našel přesně čepel Marka Kopice a ten tečoval touš s chirurgickou přesností do pravého horního růžku Švančarovy klece. I přes několik pokusů Třince ve zbývajícím čase již branka nepadla a do útrob Mini WERK ARENY tak svěřenci Reného Muchy odcházeli za dvoubrankového manka.

Pokud začátek první části hry označíme za Ocelářský, tak start té druhé patří Plzni se všemi poctami a vší grácií. Po necelých dvou minutách hry se ke střele v prostoru kruhů dostal Adam Dvořák, jehož pumelice bohužel byla nad síly ochránce třinecké svatyně. Další hokejová parádička hostů přišla o necelé dvě minuty později, Jan Slanina do toho šlápl v prostoru útočné modré a ani trojice pronásledovatelů s drakem na prsou jej nezastavila od perfektního zakončení kolem ležícího Švančary, pro kterého byla tato branka posledním momentem na ledové ploše. V čase 23:23 tak na led vjel Jakub Klimek a jako by to byl nový důvod pro Oceláře začít hrát svými kartami. Třinecká lokomotiva se postupně začala zahřívat, až během přesilové hry v polovině třiatřicáté minuty udeřila naplno. Daniel Chovaniak se s tím nepáral, vzal to na sebe, a poprvé rozvlnil síť i za zády Němečka. Když se Třinečtí rozjedou, vystavit stopku je jen velmi obtížné. Přesně o tom se přesvědčili hráči z Plzně v šestatřicáté minutě, kde se asi sekundu po konci početní výhody z bezprostřední blízkosti prosadil po Pětníkově pasu Pavel Matěj. Další sprcha pro Indiány přišla o dvě minuty později, to se po skvělém protáhnutí kolem mantinelu v podání Jana Moškoře dostal do palebné pozice Matěj Kozlík, jenž poslal sebe a své souputníky do jednobrankového manka.

Do třetí třetiny tak domácí vstupovali s nadějí na srovnání, opak se ale stal pravdou. Pět minut po buly nejprve Adamec nastřelil břevno Klimkovy klece, o deset vteřin později pak Adam Dolhý využil skrumáže před svatyní Třince a za pomocí brusle poslal znovu hostující ekipu do dvoubrankového vedení. V tříbrankový trhák se vedení hostů proměnilo po faulu Pětníka v polovině šestačtyřicáté minuty, kdy Klimkovi smolně vypadla střela Marka Kopice z lapačky a doskotačila až za brankovou čáru. Závěr celého klání ještě ukázal akce na obou stranách, jubilejní desátá branka ale již k vidění nebyla, díky čemuž se z ledu hráči s drakem na prsou poroučeli za stavu 3:6.