Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

O prohře se Spartou rozhodla poslední třetina

27.01.2018 · Martina Sikorová
K poslednímu zápasu základní části nastoupili junioři na ledě pražské Sparty. Svěřenci trenéra Muchy sice po čtyřiceti minutách drželi těsný náskok, v závěrečné části ale inkasovali čtyři branky a prohráli 3:5.
36.kolo, sobota 27.1.2018
Sparta Praha
Oceláři Třinec
5:3
Tipsport arena
Třetiny: 1:1, 0:1, 4:1  Branky a nahrávky: 13. Karoch (Chlouba, Wojnar), 45. Wojnar (Jandus, Pejchal), 48. Schwamberger (Chlouba, Jandus), 51. Schwamberger (Chlouba, Dubský), 60. Schwamberger (Chlouba, Jandus) – 9. Peterek, 38. Raška (TS), 52. Flok (Marguš, Raška). Rozhodčí: Lacina - Krátký, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc za faul Hanuše (SPA) nařízeno TS (proměněné). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.  
Wolf – Janda, Simotics, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Karoch, Hanuš – Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Eg Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Dubský, Wojnar
Loubal – Hrachovský, Krzak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Irgl, Peterek, Raška, Flok, Najsar, Molin

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Úvod celého utkání patřil hostujícímu Třinci. Ten si dokázal vypracovat svou první gólovou tutovku už po necelých dvou minutách hry, kdy byl Molin neobsazen přímo před brankářem Wolfem. Třinecký forvard přihrávku svého spoluhráče zpracoval, ale pohotovou ránu mu zlikvidoval sparťanský brankář. Holešovičtí se po třineckém tlaku vymanili ze sevření a hned z toho byla dobrá šance. Schwamberger střílel a před brankou byl zaparkovaný Kropáček. Dříve, než se ovšem druhý jmenovaný nadál, puk lapil svou rukavicí pozorný Loubal.

V deváté minutě přišla první chyba v zápase na straně domácích. Jonáš Peterek najel do útočného pásma a svou střelou překvapil brankáře Wolfa. Sparťané se posléze snažili o odpověď, která také nakonec přišla. V přesilové hře Chlouba viděl na modré čáře Marka Karocha, jenž vyslal nenápadnou střelu, která si našla své místečko ve vzdálenějším horním růžku Loubalovy svatyně. Do konce prvního dějství však více zahrozili Oceláři. Kaukič měl před Wolfem dostatek času na střelu, kterou trefil jen jeho betony. Podobně dopadl tečující útočník Flok, od kterého se kotouč odrazil rovněž do betonů domácího brankáře.

Druhá třetina byla oproti té první poněkud opatrnější. První vážnější situace nastala v pětadvacáté minutě, kdy sparťané hráli v oslabení. Schwamberger se v dobré rychlosti protlačil kolem bránícího Krzaka, Loubala už však překonat nedokázal. Ještě před půlkou utkání si domácí hokejisté zahráli dvojnásobnou početní převahu, ve které si nic připravit nedokázali. Naopak na trestnou lavici usedl domácí bek Karoch a jeho prohřešek hosté málem potrestali. Při brankáři Wolfovi stálo pořádné štěstí, jelikož Kaukič si udělal pár kroků od mantinelu, našel u druhé tyče hůl připraveného Peterka, od jehož náčiní se puk kutálel snad nejprve do tyče a poté proskotačil brankovištěm ven i za pomoci útočníka Pejchala.

Netrvalo to dlouho a Slezané se o pár okamžiků později ocitli v další dobré příležitosti. Domácí pětice totiž špatně vystřídala a nechybělo mnoho, aby hosté udeřili podruhé. Flok na hrotu útoku předal kotouč pod sebe na najíždějícího Kaukiče, který však mířil mimo. Ovšem krátce nato se předvedli také domácí, konkrétně Kropáček. Sparťanský forvard dorážel na Loubala a jen přes velké štěstí třineckého brankáře se mu nepodařilo prostrčit puk do branky.

Do konce druhé třetiny zbývalo odehrát něco málo přes dvě minuty, ale i tak padl již třetí gól v utkání. Hanuš udělal velkou chybu na obranné modré čáře, tím poslal do úniku Adama Rašku a toho také sám v zakončení sekl. Třinecký forvard si tak svůj nájezd na Wolfa mohl užít ještě jednou v rámci trestného střílení a napodruhé se mu podařilo skórovat. Raška se rozjel pomalu a klasickým forhendovým blafákem poslal kotouč do branky. Chvíli to vypadalo, že Wolf má puk někde mezi betony, ale poté se ukázalo, že kotouč přeci jen skončil za jeho zády. Do kabin se tak lépe odcházelo třineckým borcům, kteří byli před třetí třetinou o jeden gól napřed.

Třetí dvacetiminutová porce jasně vyzněla pro celek z hlavního města. Pražané sice svého soka moc nepřehrávali, ale oproti předchozím třetinám vystavili hostům školení v podobě produktivity. Vše odstartoval průnik Pejchala, jenž zavezl kotouč do útočného pásma, podařilo se mu přihrát na Janduse a ten ještě zkusil pasem najít Jakuba Wojnara. Zpočátku se mu to nepodařilo, ale puk zůstal před Loubalem volný a poslední jmenovaný se k němu dokázal nachomýtnout ze všech nejrychleji a zakončit střelou mezi jeho betony. Za další tři minuty bylo pro Oceláře ještě hůře! Chlouba společně s Jandusem zaměstnali obranu Třince a Tomáš Schwamberger zamířil do horních pater hostující klece.

Sparťané byli od té doby ještě více na koni a výsledkem toho byl další puk v brance Loubala. Černá guma si to od hole Tomáše Schwambergera namířila až do třinecké sítě. Hosté však nesložili zbraně a nadále se snažili se zápasem něco udělat. Výrazně jim k tomu pomohl faul Simoticse, při němž se jim podařilo vsítit kontaktní branku. Marguš se na modré čáře rozhodl pro střelu a jeho nabídku se podařilo tečovat Adamu Flokovi, od jehož hokejky letící kotouč změnil svou trajektorii a zapadl do sítě. Třinec si cestu za vyrovnáním zkomplikoval pět minut před sirénou, kdy šel pykat za katr útočník Irgl. Paradoxně ale největší šanci na pohnutí skóre měli hosté. Flok se po pravé straně protáhl kolem Karocha, ale svůj forhendový blafák do konce nedotáhl! V závěrečné minutě utkání to Třinečtí ještě zkusili při hře bez brankáře, kterou ale po pár sekundách ukončil svou trefou Tomáš Schwamberger. Domácí útočník završil hattrick a pomohl svému týmu k výhře 5:3.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:30 | Jun.
Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec