Dorost porazil Havířov 1:0

28.11.2009 · Růžena Raszková
25. kolo Extraligy staršího dorostu svedlo do Werk arény dorostence Třince a Havířova. Mladí Oceláři silně podcenili soupeře a na extřineckého brankáře vystřelili pouze dvanáctkrát. Jen střela Pavla Glose skončila za zády Dominika Dvořáka. Příští týden čekají starší dorostence poslední dva zápasy základního kola. V pátek sehrají utkání v Třebíči a v sobotu se střetnou na domácím ledě s Kometou.
25.kolo, sobota 28.11.2009
Havířov
1:0
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 4. Glos (Pisarik, Ižacký) . Rozhodčí: O.Vlach - Z.Novák, P.Škrobák. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 12:30. Průběh utkání: 1:0.
Chvostek D. - Bezuška P., Macháček, Kurzok, Blahuta, Pisarik, Běhal, Sklenář, Teper - Faksa, Slovák, Chvostek M., Glos, Bumbál, Matuš, Kalus, Franek, Bezuška D., Číhal
Dvořák - Čintala, Musil, Valentík, Patrman, Jaroch, Theimer, Lešiga, Ryška, Jonáš - Puffer, Čavoj, Miczek, Pasker, Diviš, Mráz, Číp, Mach, Kasperlík, Juhasz

Utkání začalo v ospalém tempu. Diváky probudila ve čtvrté minutě branka Pavla Glose, který se protáhnul kolem obránce a zavěsil puk nad Dvořákovu lapačku. Po vstřelené brance opět přešli Třinečtí do úsporného režimu, ve kterém zůstali až do konce zápasu. Jediným ohrožením havířovské brány v první třetině byly dvě střely Tomáše Franka v oslabení od červené čáry.

Třinec vstoupil do druhé třetiny přesilovou hrou, ve které si sice vytvořil převahu, ale k přímému ohrožení branky se nedostal. V polovině utkání mladí Panteři zjistili, že domácí nejsou ve své kůží a snažili se toho využít. Uzamkli Třinec ve třetině a snažili o vyrovnání. Střely Miczka, Mráze či Lešigy však třinecký brankář s přehledem zlikvidoval. V závěru opět Franek projel celým hřištěm, ale brankáře hostí nepřekonal.

Poslední třetina byla už jen v réžii hostí, o čemž vypovídá poměr střel 2:9. Třineckého brankáře se hostům ale nepodařilo překonat. Miczkovu střelu chytil do lapačky. Čavoj ho nepřekonal ani nadvakrát. Hra na ledě spíše připomínala strkanici o puk než hokej. Havířovu nepomohla ani závěrečná power-play. I když v dnešním vyrovnaném utkání měl Havířov mírnou převahu, tři body zůstávají v Třinci.