Třetí třetina rozhodla o vítězství juniorů!

10.01.2014 · Kamila Schmiedová
Ve 27. kola NOEN extraligy zavítali na led Třince junioři ze Vsetína. I přesto že si Vsetínští dokázali vytvořit dvoubrankový náskok, se povedlo Ocelářům ve třetí třetině úplně otočit zápas a získat důležité tři body.
27.kolo, pátek 10.1.2014
Vsetín
3:2
Werk aréna
Třetiny: 0:1 , 0:1 , 3:0  Branky a nahrávky: 46. Franek, 49. Růžička (Pisarik), 49. Franek (Růžička) – 5. Jirušek (Tobola, Abdul), 37. Zvonek . Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:10. Využití:1:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 268 . Střely na branku:40:30 . Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Svoboda – Běhal (C), Pisarik, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček – Pěnčík, Franek, Růžička (A), Kofroň, Ižacký, Helešic, Kovařčík O., Kasala, Motloch, Kovařčík M., Christov, Jaroš
Bača – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Zuzaník, , Báchor, Vašíček, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Forch, Surý, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Abdul, Pancza, Zvonek, Tobola

Od začátku první třetiny se domácím moc nedařilo, ani přesilová hra jim nepřinesla žádné góly. Zato hosté zabojovali již v páté minutě zásluhou Miroslava Jiruška, který zachytil přihrávku Toboly a propálil tak Svobodu. Zbytek třetiny už ničím nepřekvapil, kromě četných vyloučení.

Druhá třetiny se opět přiklonila více na stranu Vsetína, Oceláři ale i přesto s útoky nezaháleli. Pěnčík dvakrát po sobě posílal střely na hostující bránu, ty ale postrádaly přesnost. Ve 37. minutě se ale opět projevili hosté a to navýšením skóre z hole Dalimila Zvonka, který se dostal do samostatného úniku a neměl problém zakončit.

Do poslední třetiny vstoupili Oceláři s velkým nábojem. Ve 45. minutě došlo na trestné střílení, domácí Růžička se snažil prostřelit brankáře tvrdou střelou, avšak neúspěšně. Třinec ale neklesal na mysli a v oslabení se mu podařilo zasadit svůj první gól v utkání. Franek se zmocnil puku na vlastní modré, spolu s Ižackým šel proti dvěma obráncům, rozhodl se sám vystřelit, brankář sice střelu vyrazil, ale na dorážku Tomáše Franka už nestačil reagovat.I přes to, že hosty tento gól také vybudil, Oceláři se nenechali zastavit a hned tři minuty poté vyrovnávají díky Marku Růžičkovi, který přijal přihrávku Pisarika a poslal puk pod horní tyč vsetínské branky. Ještě v téže minutě se domácím daří vstřelit vítěznou branku a v neuvěřitelných čtyřech minutách tak obrací celý zápas. Střela Tomáše Franka z pravého kruhu pomalu doputovala až za brankovou čáru. Do konce zápasu se již nic nezměnilo, ještě v poslední minutě třetiny se však Vsetín snažil dorovnat, to už se jim ale nepodařilo. 3:2