42., sobota 25.2.2012
Liberec
5:4
Třetiny: 3:1, 2:1, 0:2  Branky a nahrávky: 4. Jaroš (Kasala), 16. Cienciala D. (Kofroň), 16. Franek (Jaroš, Kasala), 32. Franek (Mičulka), 34. Mičulka (Heider) - 19. Škoda (Beránek), 30. Klíma, 46. Škoda (Arlt, Návrat), 50. Klíma (Havlas). Rozhodčí: Koliba - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4.
Němec - Kasala, Pěnčík, Mičulka, Valíček, Cienciala A., Zahradníček, Franek, Malyjurek - Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Samek, Kofroň, Rataj, Derkowski, Heider, Ohera, Jaroš
Krejčí (35. Skřebský) - Návrat, Mrázek, Arlt, Beránek, Zedek, Kupčík - Kalfiřt, Belovič, Klíma, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Suska, Zacha

Od úvodu utkání byli o krok lepší domácí Oceláři, ti se své zasloužené odměny dočkali hned po třech minutách hry. Před brankou stojící Tadeáš Jaroš byužil menších zmatků a otevřel skóre zápasu. Na další branku museli diváci ve Werk aréně čekat do patnácté minuty. Oceláři nejprve Růžičkou nastřelili tyč, následná akce Davida Ciencialy už ale přinesla brankovou radost. Domácím to poté netrvalo dlouho, aby zvýšili na 3:0. Třetí zářez na třineckou pažbu přidal Tomáš Franek, jenž dokončil souhru celé útočné řady. Rychlý nástup Ocelářů ale hosty do kolen nesložil, naopak Liberečtí ještě do konce první třetiny snížili. Postaral se o to Robin Škoda, který dorážel do prázdné branky Beránkovo nahození.

Do prostředního dějství tak Slezané nastupovali s dvoubrankovým vedením. To jim vydrželo do poloviny utkání, kdy hosté opět korigovali. Od hrazení pálil Klíma, brankář Němec zaregistroval puk až když byl v síti. Třinečtí se ale nenechali zaskočit a v průběhu čtyř minut si svůj náskok vzali zpět. Na 4:2 zvyšoval Tomáš Franek, pátou branku pak o dvě minuty později přidal Matěj Mičulka. Ten dokonale využil dezorientovanosti hostujícího brankáře a poslal puk do odkryté branky.

Liberečtí trenéři poté sáhli ke změně brankářů a podařilo se jim zastavit třinecký příval branek, ačkoli si domácí vypracovávali stále dostatek šancí. Na náhradníkovi Skřebském si zuby vylámali, Franek, Samek či Ohera. V úvodu poslední periody se zdálo, že domácí si zisk tří bodů nenechají ujít. Hosté se ale s tím nechtěli smířit a postupně náskok smazávali. Čtyřicátá čestá minut – druhá branka Robina Škody v zápase. Hosté potě měli i trochu štěstí, to když Valíček trefil tyč. Nicméně Bílí Tygři odpověděli. Podruhé v utkání se prosadil Jakub Klíma, čímž deset minut před koncem utkání dal hostům naději na zisk bodů. Liberečtí se mohutně snažili, další branku už ale nepřidali.