Starší dorost podlehl Hradci Králové 3:8

24.02.2012 · Daniel Ježek
V nelehké situaci se nyní nachází tým staršího dorostu. Ten v úterý přišel o svého kouče Romana Ciencialu, dnes už mladí Oceláři museli nastoupit k soutěžnímu klání. Souboj mezi Oceláři a Hradcem Králové se proměnil v gólové hody, ve kterých nakonec byli úspěšnější hráči z východu Čech.
41., pátek 24.2.2012
Hradec Králové
3:8
Třetiny: 0:1, 3:4, 0:3  Branky a nahrávky: 22. Kofroň (Růžička), 27. Samek (Poruba, Kasala), 31. Růžička (Kofroň) - 15. Procházka (Bartoň, Konečný), 23. Procházka (Brida), 25. Brida (Bartoň), 31. Pilař (Suchan, Vácha), 37. Kastner (Nedvídek), 41. Ouzký (Nedvídek, Kastner), 46. Nedvídek (Kastner), 48. Bartoň (Konečný). Rozhodčí: Czubaj - Čaja, Konvička. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 105.. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:8.
Cieslar (od 40. min Němec) – Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Mičulka, Valíček, Rataj, Derkowski, Cienciala A., Heider, Zahradníček, Poruba, Běhal, Ohera, Franek, Malyjurek, Jaroš.
Šivel – Vácha, Skála, Ouzký, Pilař, Suk, Jebavý, Suchan, Kastner, Matějček, Srpek, Konečný, Procházka, Brida, Rejl, Bartoň, Štědrý, Souček, Nedvídek.

Vstup do utkání byl opatrný na obou stranách, žádný z celků se nechtěl dopustit zbytečných chyb. O něco aktivnější byli domácí, kteří si vypracovali více šancí. Otevřít skóre mohli David Cienciala nebo Poruba, oba ale ztroskotali na brankáři Šivelovi. Hosté se do tempa dostali po uplynutí deseti minut a to především díky dvojnásobné početní výhodě. V té taky otevřeli skóre. K odraženému puku se dostal Michal Procházka a zavěsil.

Větší gólové hody ale přinesla druhá dvacetiminutovka, ve které se urodilo hned sedm brankových akcí. Jako první se prosadili domácí, kteří zásluhou Adama Kofroně srovnali. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, neboť za minutu a půl branku střílel hostující Michal Procházka. Oceláři poté dostali šanci na srovnání, ve vlastní přesilovce ale inkasovali. Po akci Bartoně se mezi střelce zapsal také Michal Brida – 1:3. Domácí se ale nezalekli a za dvě minuty korigovali na rozdíl jediné branky.

Zpoza branky nahrával Poruba, druhou branku Ocelářů pak zaznamenal Martin Samek. Ani tento stav ale nebyl dlouho platný. Na přelomu polovin hosté hráli početní výhodu, když souhru na jeden dotek úspěšně zakončil Radek Pilař. Vhazovalo se tak ve středovém kruhu, buly vyhráli Oceláři. A světe div se, dali branku. Bleskurychlý útočný výpad přesně zakončil Marek Růžička. Hradečtí se s jednobrankovým vedením nechtěli smířit a ještě před druhou sirénou zaznamenali další branku.

Domácí obraně neviditelný Lukáš Kastner najel mezi kruhy a bekhendovou kličkou popáté překonal gólmana Cieslara. Ten už to nevydržel a po druhé pauze přenechal své místo kolegovi Němcovi. Náhradník mezi tyčemi se ale ještě ani pořádně nerozcvičil a už musel lovit puk ze své sítě. Šestý zářez na hradeckou pažbu přidal Tadeáš Ouzký.

Od té doby už utkání dominovali hosté, kteří ještě během třetí třetinyy přidali další dvě branky. Nejprve se trefil Lukáš Nedvídek, na končených 3:8 pak upravil Matin Bartoň. Na konečném stavu nezměnily ani dvě potyčky ze závěru periody. Třinec – Hradec Králové 3:8