Piráti vyloupili Werk Arénu

23.01.2012 · Tomáš Vacho
V rámci třiatřicátého kola NOEN extraligy juniorů bylo dnes sehráno utkání mezi osmým Třinem a třetím Chomutovem. Ve vyrovnaném duelu padla jediná branka z hole Lukáše Nováka, která tak rozhodla o kompletním bodovém přídělu putujícím na sever Čech.
33., pondělí 23.1.2012
Chomutov
0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 31. Novák L. (Račuk). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0
Hollý (Chvostek) – Běhal, Repe, Jonáš, Bezuška, Burzala – Hegyi, Bumbál, Kapica – Pargáč, Kajaba, Franek – Juhász, Číhal, Chomič – Ižacký, Kasperlík, Diviš
Strmeň (Slezák) – Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Bartejs, Tejnor, Opalek – Hanták, Deveri, Hrabák – Novák L., Račuk, Novák J. – Hejcman, Hammerbauer, Pesjak – Klouček, Lehnert, Škorík

První třetina zápasu žádnou branku nepřinesla, hrál se velmi vyrovnaný hokej. K vidění bylo několik dobrých šancí, jako například ta Juri Repeho z deváté minuty, kdy si neporadil se sřelou z dobré pozice mezi kruhy.

V sedmnácté minutě se dobře prezentoval Martin Kasperlík, proti němuž ale Strmeň dobře vystrčil svůj beton, čímž zabránil vstřelení branky.

Druhá třetina již byla o něčem jiném, bohužel pro domácí to byli však Piráti, kdo určoval tempo. Okolo poloviny zápasu si Chomutov vytvořil souvislejší tlak, který vyústil v několik dobrých šancí a nakonec i v první branku zápasu.

V devětadvacáté minutě se do puku opřel Danko Deveri, brance zabránil skvělým přesunem domácí brankář. Jenže v jednatřicáté minutě se trefil Lukáš Novák a poslal Piráty do vedení.

Domácí mohli odpovědět hned vzápětí, protože se do dobré šance dostal Dominik Hegyi, ale nedokázal zvednout puk do potřebných výšin.

Třinec se snažil s výsledkem něco udělat, ale vyjma dvou slibných šancí Damiana Kapicy z padesáté, respektive sedmapadesáté minuty, již nedokázal s nepříznivým vývojem nic udělat. Chomutov si ta odváží zasloužené tři body.