Dorostenci stupňovali tlak. A ve čtvrtfinálové sérii s Hradcem jdou do vedení

16.03.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři zvládli úvodní utkání čtvrtfinále proti Hradci Králové, o vítězství 4:1 rozhodli třemi góly v závěrečné třetině. A v sérii hrané na tři vítězná utkání jdou do vedení. Druhý zápas se hraje ve WERK ARENĚ už ve čtvrtek.
ČF1, středa 16.3.2022
Mountfield HK
4:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 1. Cedzo, 52. Pospíšil (Volas), 57. Gerych (Mikula.), 59. Blaha (Pospíšil, Kubiesa) - 26. Pavlík (Bezpalec, Jón). Rozhodčí: Rapák - Gebauer, Bezděk. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Milota – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, Poospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula.
Kasal – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný

Třinečtí Oceláři v úvodním zápase potvrdili roli favorita a ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězná utkání se na domácím ledě ujali vedení. Úvodní utkání odstartovalo velmi divoce, hosté se ve WERK ARENĚ po světelné show a státní hymně ani nestihli rozkoukat a už prohrávali 0:1. Gólman Kasal byl smutným hrdinou první třetině, protože hned po pár vteřinách pokazil rozehrávku, trefil hůl Adama Cedza a ten poslal Oceláře lacině do vedení 1:0.

Od té doby ale měli hráči Hradce výrazně navrch, prakticky celý zbytek první třetiny se hrálo převážně v obranném pásmu Třince. Domácí defenzíva ale fungovala perfektně, jistým dojmem působil také gólman Milota.

Druhá třetina se odehrávala v úplně opačném gardu: Byli to domácí, kdo měli v zápase navrch, ale o jediný gól se postarali hráči Hradce. Ve 26. minutě se o vyrovnání na 1:1 postaral Dominik Pavlík dorážkou nahození od modré čáry. Oceláři si poté vytvořili několik výborných šancí, v té největší se ocitl kapitán týmu Patrik Masnica, který po nádherné průnikové přihrávce uháněl úplně sám na brankáře, zvolil rychlé zakončení ale trefil jen tyčku.

Podobně jako v úvodním domácím zápase Třince v play off proti Chomutovu, tak i dnes rozhodovala až závěrečná dvacetiminutovka a v ní jsme opět nakonec viděli gólovou dominanci domácího celku. Rozhodující branku vstřelil v 52. minutě na konci jediné třinecké přesilovky v zápase Michal Pospíšil. Hosté museli následně hru otevřít, ale Oceláře do většího a souvislějšího tlaku přitlačit nedokázali. Byli to naopak domácí, kdo eště s chutí v závěru zápasu své skóre navyšovali. Nejprve se v 57. minutě překvapivou ránou prosadil Robin Gerych a v 59. minutě definitivní pojistkou uzavřel skóre na konečných 4:1 ranou z pravé strany David Blaha.

Hradec tak v Třinci nakonec ani neměl prostor odvolat brankáře, Třinec se ujímá vedení v sérii. Ta pokračuje hned ve čtvrtek od 16:00 znovu na ledě WERK ARENY

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Nesmírně těžký zápas se skvělým soupeřem. První dvě třetiny jsme se hledali. Byli jsme bojácní, možná trošku nervózní. Za třetí třetinu jsme ale spokojeni, výsledek je skvělý. Jen musíme zapracovat na tom, abychom příští zápasy hráli stejně jako dnes ve třetí třetině."