Dorost začal play off vítězstvím. Mladí Oceláři zlomili Chomutov ve třetí třetině

09.03.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři zvládli vstup do osmifinále a ve WERK ARENĚ porazili Chomutov 5:2. Odpor houževnatého soupeře Třinec zlomil až v poslední třetině. Série hraná na dva vítězné zápasy se nyní stěhuje na sever Čech.
OF1, středa 9.3.2022
Chomutov
5:2
Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 5. Pohludka (Cedzo, Masnica), 12. Blaha (Kubiesa, Holinka), 42. Pohludka (Masnica, Cedzo), 51. Cedzo (Lipka, Pohludka), 59. Cedzo (Pohludka) – 8. Klobouček (Pospíšil), 60. Pospíšil (Pešek). Rozhodčí: Rimmel – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
Milota (Heczko) – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Mikula. Trenér: Marek Malík
Perůtka (Štěrba) – Svoboda, Záhorec, Hynek, Ibl, Badinka – Žižka, Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Badinka, Čihař. Trenér: Kamil Koláček

Třinečtí Oceláři zvládli roli favorita a v úvodním zápase osmifinále play off extraligy dorostu zdolali na svém ledě Chomutov 5:2. Ač může výsledek vypadat jednoznačně, hosté dokázali Třinci dlouhých čtyřicet minut zatápět, skvěle sehranou závěrečnou třetinou si ale domácí nenechali první bod v sérii vzít.

Oceláři se dostali do vedení už v páté minutě bleskově využitou přesilovou hrou, kdy už po sedmi vteřinách pálil přesně Šimon Pohludka. Vypadalo to, že by rychle inkasovaný gól mohl hosty nahlodat, brzy přišla další třinecká přesilovka, ale v ní se paradoxně prosadil soupeř. Po získaném puku ujížděl sám na branku Šimon Klobouček a počínal si přesně.

S Oceláři branka na 1:1 na chvíli zamávala, ve dvanácté minutě ale domácímu týmu vrátil vedení David Blaha a pak se ve WERK ARENĚ čekalo na další gól až do závěrečné třetiny. V té prostřední přitom měli namále spíše domácí, Chomutov si v její první polovině vypracoval několik velkých šancí, při ráně Pospíšila dokonce brankáři Milotovi pomohla tyč. Jinak se hrál spíše nervózní hokej, ve kterém oběma týmům dělala problém především přesnost zakončení.

V závěrečné části už ale Oceláři zápas pod kontrolu dostali, a zase díky bleskově využité přesilovce, Šimonu Pohludkovi při brance na 3:1 stačilo tentokrát deset vteřin. Od té doby už si Třinec zápas nenechal vzít, luxusní náskok navíc navýšil dvěma góly Adam Cedzo. Chomutov tak patnáct vteřin před koncem gólem aktivního Jaroslava Pospíšila pouze korigoval na konečných 5:2 pro Třinec.

Série pokračuje na severu Čech druhým zápasem v pátek v 16:45.