Zvláštní zápas, přiznal Cienciala. Už se těší na třinecké fanoušky

22.01.2024 · Vojtěch Kasal
Osmatřicáté kolo nabídlo působivou bitvu. Oceláři vyzvali na východě Čech ambiciózní Pardubice, kdy i přes zlepšený závěr třetí třetiny nakonec odešli z ledu s porážkou 3:5. Zápas zhodnotila staronová posila Ocelářů David Cienciala.

Do Třince jsi se vrátil výměnou z Pardubic, první zápas v barvách staronového týmu si však prožil právě na ledě Dynama už jako soupeř. Jak jsi to vnímal?

Bylo to trochu zvláštní. Sotva jsem se vrátil na otočku do Třince a najednou jsem stál zase tady, ale na druhé straně. Bylo to pro mě dost emotivní.

Jaké to je nastupovat z ničeho nic proti svým bývalým spoluhráčům, se kterými jsi donedávna tvořil hru. Proběhly ti hlavou i takové věci?

Když se hodí puk, tak už příliš nevnímám, kdo hraje proti mně. Snažím se jít do všeho na sto procent, ať už proti mně nastoupí kdokoli.

Co byl podle tebe zlomový okamžik zápasu?

V první třetině jsme inkasovali v oslabení a za stavu 3:0 se zápas těžce otáčí. Dva po sobě rychle jdoucí góly nás stály zápas.

Ve druhé třetině jsme ještě dostali velkou příležitost při dvojnásobné početní výhodě. Ovšem přesilovky nám příliš nešly, že?

Tu přesilovku jsme sehráli ve slepené sestavě, ale samozřejmě jsme to neudělali dobře. I tady se zápas lámal.

V Pardubicích nedávno skončil na pozici trenéra Václav Varaďa. Došlo po tvém návratu v kabině i na tohle téma?

Kluci se mě na to ptali, ale odpověděl jsem, že jsme zkrátka nevěděli, co se vlastně stalo. Celé se to událo zřejmě mezi ním a majitelem, my jsme do toho neviděli.

V utkání jsi měl celou řadu šancí. Vypadalo to, že máš proti bývalému klubu velkou motivaci.

Asi to nebyla nějaká zvláštní motivace, chtěl jsem pomoc týmu, pomoct Třinci. Nicméně mi velkou část střel zblokovali, takže jsem měl asi spíše zvolit nějakou nahrávku.

V úterý nás čeká Brno, navíc v domácím prostředí. Dá se očekávat další vypjatý zápas?

Určitě. Já už letos proti Brnu hrál čtyřikrát, takže to bude v sezoně dohromady popáté (směje se). Každopádně extraliga je strašně vyrovnaná, očekávám další kvalitní zápas. A na domácí prostředí se moc těším!