Vždy můžeme hrát jen to, co nám soupeř dovolí, konstatuje Ctirad Ovčačík

01.02.2013 · Martin Stebel
Pražská Sparta pokračuje ve vítězném tažení a loupila i na ledě nejlepšího týmu ve statistice domácích zápasů. Oceláři podlehli mužstvu z metropole 4:5 a klesli na pátou pozici. Klubový server přináší několik pozápasových myšlenek obránce Ctirada Ovčačíka.

O herním projevu svého mužstva

Vždy můžeme hrát jen to, co nám soupeř dovolí. Sparta přijela ve velké pohodě, výborně bruslila a bylo těžké se prosadit. Nebylo to o tom, že bychom na ně nechtěli vletět, ale oni nás prostě přetlačili. Za stavu 1:5 to vypadalo na debakl, ale podařilo se nám snížit, bohužel to k ničemu nebylo. Nesmíme honit výsledek na poslední chvíli, jak tomu bylo i proti Vítkovicím.

O současné formě Pražanů

Přijeli opravdu rozjetí a bylo znát, že mají dlouhou sérii výher. Hráli v pohodě, měli lepší pohyb a tím nás dostali pod tlak. Vyústilo to v první gól, poté jsme ještě inkasovali ve vlastní přesilovce, to nás zamrazilo.

O důrazné hře soupeře

Sparta má hodně vysokých a důrazných hráčů. Jejich hra je na tom postavená. Prohrávali jsme osobní souboje. I co se týče různých dorážek před brankou, bylo znát, že jsou v laufu. Puky se k nim odrážejí, vědí, kde mají stát a pak to je jednodušší.

O soužení v početních výhodách

Nedaří se nám, jak tomu bylo na začátku sezony. Je fakt, že v přesilovkám nám chybí větší tlak do branky, možná to chce větší důraz, jak tomu bylo při gólu Kuby Orsavy. Tohle by mohl být recept.

O bodyčeku Davida Kočího

Pěkně si mě tam našel. Kočí ani nechtěl hrát puk, šel vyloženě do těla. Ze začátku jsem viděl jen černobíle, ale potom to bylo dobré.

O závěrečném gólovém přísunu svého týmu

Hráli jsme ke konci vabank a snažili se soupeře přestřílet. Bylo to nahoru-dolů, neměli jsme co ztratit. Za stavu 1:5 jsme chtěli zkusit nemožné, bohužel nám kousek scházel. Možná nám chybělo pár minut, abychom to otočili.

O současné sérii nezdarů

Sezona je v nějakých vlnách a je lepší, že si prohry vybereme teď a ne někdy v play-off. Budeme chtít uspět v Liberci a chceme mít klidnou repre přestávku.