Václav Varaďa: Pro postup uděláme maximum!

02.04.2019 · Martin Stebel
Start semifinálového měření sil mezi třineckými Oceláři a plzeňskou Škodou je na spadnutí. První balvan v podobě Vítkovic dokázali Slezané odvalit z cesty poměrně brzy, nyní je však čeká pravděpodobně daleko složitější úkol. "Soupeř bude jistě houževnatější a také má větší ofenzivní schopnosti," potvrzuje hlavní kouč Ocelářů VÁCLAV VARAĎA.

Jak jste vyplnili pauzu po rychlém čtvrtfinálovém postupu přes Vítkovice?

Rychlý konec série nám poměrně výrazně usnadnil dobu léčení některých hráčů s drobnými zraněními. Získali jsme čas. To pomohlo, odpočinuli jsme si, ale pak jsme už zase čtyři dny v kuse trénovali. Dali jsme hráčům volno až v neděli. Od pondělí jsme v klasické přípravě na Plzeň.

Může být výhodou, že soupeř na cestě do semifinále musel absolvovat o tři zápasy více?

Plzeň určitě může říkat, jak je super rozehraná a připravená na nás vletět. My zase říkáme, že ta dlouhá pauza byla skvělá, že jsme si perfektně odpočinuli. Je to válka slov.

V čem může být největší síla plzeňského týmu?

Prožívají velmi dobrou sezonu, skvěle jim chytá brankář a myslím si, že je to kompaktní a velmi dobře fyzicky i bruslařsky vybavený tým. Každopádně těžký soupeř.

Čekáte, že nejvíc "zlobit" bude první úderná útočná formace Plzně ve složení Pour – Kovář – Gulaš?

Asi by mohla zlobit, ale my se zaměříme na všechny jejich čtyři lajny. Myslím, že to mají správně vyvážené. Samozřejmě mají v prvním útoku hráče reprezentačního kalibru, ale někdy tohle nevyhrává zápasy. Vyhrává komplexnost, vyváženost a údernost všech pětek.

Jak moc je pro vás důležitý Martin Růžička, který se zatím největším dílem stará o produktivitu?

Těžko vyjmout z kompaktního výkonu mužstva jen jednoho hráče. Ale ano, Martin zažívá skvělou sezonu a proti Vítkovicím jeho výkon gradoval. Já doufám, že mu to takto bude lepit dál, ale hokej je týmový sport a těch hráčů tam máme hodně. Věřím, že každý přiloží svou ruku k dílu.

Oceláři i Plzeň patří k tradičně silným týmům do ofenzívy. Může to být útočně laděná konfrontace?

Tak moment, já hraji rád i dozadu (úsměv). Snad to proti Vítkovicím bylo vidět. Celý tým skvěle makal zpátky, bojoval, blokoval střely. To jsou aspekty, na kterých chceme stavět i nadále.

Lze očekávat podobnou sérii jako proti Vítkovicím? Tam také platilo, že na vás šel "rozehraný" soupeř z předkola...

Přál bych si ji obdobnou (úsměv). Ale soupeř bude jistě houževnatější a také má větší ofenzivní schopnosti. Dává spoustu gólů, také jim chytá skvěle gólman. Hraje kompaktně, dostal se daleko v Lize mistrů, bude to velmi náročný soupeř. Ale věříme si a uděláme pro postup maximum.

Budou pro semifinále k dispozici důležití obránci Krajíček s Gernátem a také Tomáš Marcinko?

Jsou to hráči, kteří by nám pomohli. Nebyli už v průběhu série s Vítkovicemi, ale dokázali jsme je zastoupit, byť s pomocí útočníka Vlada Draveckého. Neočekávám, že by se někdo z nich objevil ve středu v sestavě, ale uvidíme. Vypomáhají nám kluci z Frýdku, nicméně naše sestava bude obdobná, jako v tom posledním zápase. Stav Tomáše Marcinka se lepší, měl by se na ledě objevit už v průběhu této série.

Odehrané v 17:00 | Muži