MISTR 2023/2024

Třinečtí mladíci v reprezentaci

07.02.2013 · Luboš Olszar
Během reprezentační přestávky sehrávají duely také mladí reprezentanti proti svým vrstevníkům na různých místech Evropy a již tradičně mezi nadanými hokejisty figurují taktéž jména, která oblékají dres s drakem na prsou. Mezi únorové nominace se probojovalo hned sedm ocelářů, z nichž dva plní roli náhradníka.

Reprezentace do 19 let

Nejstarší únorový výběr v mládežnické kategorii zůstal mezi hranicemi našeho státu a na zimním stadionu v Ostravě-Porubě hraje od 6. do 10. února turnaj pěti juniorských reprezentací. Tým vedený Jakubem Petrem a Karlem Mlejnkem se postupně utká s Německem, Finskem, Švýcarskem a Švédskem. Mužstvo z třineckých řad zastupuje útočník Tomáš Franek a obránce Jiří Běhal, který bude ovšem plnit roli náhradníka a je jen otázkou, jestli naskočí do některých ze zápasů či nikoliv.

První zápas proti Německu mají čeští reprezentanti již za sebou, který zvládli s přehledem, neboť zvítězili vysoko v poměru 8:0. Tomáš Franek v tomto utkání zaznamenal jednu asistenci.

Reprezentace do 18 let

Česká osmnáctka odcestovala do švédského Jönköpingu, kde se utká s Finskem, Ruskem, Spojenými státy a domácím Švédskem v rozmezí od 6. do 10. února. Mezi svěřenci trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka figuruje taktéž jeden Ocelář, kterým je spolehlivý obránce Alex Pisarik.

Na turnaji pěti zemí ve Švédsku se naší reprezentaci prozatím příliš nedaří. V úvodním utkání český tým podlehl domácím Švédům 1:5 a dnes také Finům 1:4.

Reprezentace do 17 let

Reprezentanti věkové kategorie do sedmnácti let budou čelit stejným soupeřům jako výběr do osmnácti let, tedy Finsku, Švédsku, Rusku a Spojeným státům. Turnaj těchto pěti států probíhá taktéž od 6. do 10. února, avšak na půdě Finska ve městě Järvenpää. Do sestavy byl trenéry Jiřím Veberem a Petrem Svobodou zařazen třinecký útočník Michal Kovařčík, který je jedním za tahounů staršího dorostu Ocelářů.

Již polovinu duelů česká sedmnáctka odehrála a bohužel oba nebyly vítězné. Ve středu naše mladíky zdolalo domácí Finsko 5:3 a dnes se radovalo Švédsko z vítězství 4:0.

Reprezentace do 16 let

Nejmladší reprezentanti vyrazili na půdu věčného rivala českého hokeje, Ruska. Tamní město Balašicha právě hostí turnaj čtyř reprezentačních výběrů hráčů do šestnácti let od 8. do 10. února. Čeští mladíci si zahrají proti svým vrstevníkům ze Švédska, Finska a Ruska. Do týmu vedeného trenéry Pavlem Arnoštem a Petrem Studničkou se probojoval Lukáš Jašek, který letos s drakem na prsou předvádí oslňující výkony a jako hráč mladšího dorostu už nakoukl také do třinecké juniorky.

Slovenská reprezentace do 18 let

Osmnáctka našich sousedů absolvovala od 4. do 6. února výcvikový tábor v Bratislavě a poté se přesunula do Piešťan, kde se koná již dvanáctý ročník turnaje Vláda Dzurilly, což je turnaj na počest legendárního slovenského brankáře Vladimíra Dzurilly. Tato akce pro slovenskou U18 probíhá od 7. do 9. února a utká se se stejně starými hráči Švýcarska, Německa a slovenskou reprezentací do 19 let. Jako náhradník byl nominován třinecký Lukáš Kasala, avšak ten čeká pouze na případný telefon od trenérů.

Slovenská reprezentace do 16 let

Slovenský nejmladší výběr byl rozdělen na reprezentaci „A“ a „B“ a tyto oba celky odjely na turnaj do Švýcarska, kde se hostitelé rozdělí na „červené“ a „bílé“. Tato událost odstartuje 8. února a skončí 10. února. Trio trenérů Martin Hrnčář, Martin Sojka a Tomáš Kochan nezapomnělo na tradičního účastníka, hrajícího za hranicemi v třineckém klubu, jménem Matěj Murín.