MISTR 2023/2024

Třinečtí mladíci v reprezentaci

09.11.2012 · Luboš Olszar
Během reprezentační přestávky hrají proti jiným státům taktéž hráči mládeže ve své věkové kategorii, kteří budou možná jednou bojovat o místa v reprezentaci seniorské. Jako každoročně vystupují i letos mezi nominovanými hráči třinecká jména. Do reprezentačních výběrů se probojovalo celkem sedm Ocelářů, z nichž jeden plní roli náhradníka.

Reprezentace do 20 let

Nejstarší reprezentanti v mládežnické kategorii se vydali do Švédska, kde se zúčastní turnaje čtyř zemí. Tento turnaj je poslední prověrkou před světovým šampionátem, který se koná na přelomu roku. Tým vedený Miroslavem Přerostem, třineckým Jiřím Juříkem a Pavlem Trnkou se postupně utká proti domácímu Švédsku, Finsku a Rusku. Mužstvo z třineckých řad zastoupí útočník Radim Matúš, který z 15 zápasů dokázal nasbírat 30 bodů a kraluje tak ligové tabulce kanadského bodování.

Reprezentace do 19 let

Česká devatenáctka míří taktéž do Skandinávie, avšak do země tisíců jezer, Finska. Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Karla Mlejnka budou od 9. do 11. listopadu hrát třikrát proti reprezentačnímu výběru Finska ve městě Lohja. Do kádru se neprobojoval žádný hráč třineckých Ocelářů, jen obránce Jiří Běhal, který bude ovšem plnit roli náhradníka a je jen otázkou, jestli naskočí do některých zápasů či nikoliv.

Reprezentace do 18 let

Reprezentanti věkové kategorie do osmnácti let odletěli do kanadského města Yarmouth, kde už od 5. listopadu probíhá prestižní turnaj World Junior A Challenge. Tento turnaj je pro tým vedený Luďkem Bukáčem a Davidem Brukem velkým testem, neboť narazí na silné soupeře. V nominaci vystupuje taktéž jeden Ocelář, kterým je obránce Alex Pisárik.

V Kanadě už odehráli čeští mladíci většinu zápasů, ve kterých se našim reprezentantům nedaří, neboť ještě ani jednou nezvítězili a vsítili pouze jednu branku. Proti Rusku prohráli 1:6, výběr západní Kanady nás porazil vysoko 7:0 a reprezentace východní Kanady taktéž proti českému týmu uspěla 4:0. Naši osmnáctku už čeká pouze znovu Rusko a to v rámci bitvy o páté místo z šesti účastněných mužstev.

Reprezentace do 17 let

Reprezentační výběr do 17 let bude čelit stejně jako česká devatenáctka proti výběru Finska ve třech utkáních, avšak na domácí půdě. Od 8. do 11. listopadu se postupně představí v Roudnici nad Labem, Slaném a Litoměřicích. Mezi svěřence trenérů Jiřího Vebera, Petra Svobody a Karla Berana byl nominován jeden třinecký hráč, jmenovitě Michal Kovařčík, který v útoku třineckého staršího dorostu podává stabilní výkony.

Česká sedmnáctka má za sebou již první utkání, ve kterém porazila reprezentanty Finska 3:2.

Reprezentace do 16 let

Nejmladší reprezentanti zůstávají taktéž v České Republice, ve které sehrají tři duely proti stejně starému výběru Švýcarska. Tým pod vedením trenérů Pavla Arnošta, Petra Studničky a Roberta Svobody odehraje tyto tři utkání v Příbrami, Písku a Strakonicích. Mezi nominovanými hráči je třinecký útočník Lukáš Jašek, který hraje zodpovědný hokej v mladším dorostu Ocelářů.

Své první utkání proti Švýcarsku včera vyhráli čeští mladíci v těsném poměru 2:1.

Slovenská reprezentace do 20 let

Slovenská dvacítka se stejně jako česká připravuje na blížící se světový šampionát a ve dnech 8. až 10. listopadu sehrají v okolí norského hlavního města Oslo, konkrétně jižně od Osla v městech Fredrikstad, Sarpsborg a Halden turnaj čtyř. Tohoto turnaje se kromě Slováků zúčastní také Norsko, Německo a Švýcarsko. Do týmu vedeného trenéry Ernestem Bokrošem a Milanem Hovorkou se probojoval třinecký obránce Peter Bezuška, který byl v nominaci taktéž loni a výborně plní své defenzivní povinnosti.

První zápas proti domácímu Norsku zvládl slovenský výběr na jedničku, neboť dokázal zvítězit 4:1.

Slovenská reprezentace do 16 let

Také nejmladší slovenská reprezentace bude bojovat o co nejlepší výsledky s třineckou účastí. Mezi svěřence Martina Hrnčára a Martina Sojky se objevil Ocelář, hrající za mladší dorost, útočník Matěj Murín. 5. a 6. listopadu odehráli mladíci Slovenska dva přípravná utkání v Minsku proti Rusku, která prohráli 1:5 a 3:9. Od 8. listopadu se zúčastní právě ve velké metropoli Běloruska turnaje President Sports Club Cup, kterého se krom Slovenska a Ruska zúčastní taktéž reprezentační týmy do 17 let Běloruska a Lotyška.

První zápas turnaje se odehrál již včera. Slovenská reprezentace porazila starší Bělorusy 4:1 a Matěj Murín si připsal bod za asistenci.