Starší dorost veze z Memoriálu Jana Marka stříbro

12.04.2015 · Martina Sikorová
Během uplynulého víkendu se v Praze uskutečnil již čtvrtý ročník tohoto turnaje, jehož se letos poprvé zúčastnili také Oceláři, kteří prošli s jedinou prohrou až do finále, ve kterém vyzvali Curych. Švýcarskému celku třinečtí mladíci nakonec těsně podlehli a domů se tak vrátí se stříbrnými medailemi.

Na Memoriál odcestovali v rámci přípravy na další sezónu starší dorostenci ročníku 98, ke kterým se připojili hráči mladšího dorostu ročníku 99. Sestava nově tvořeného staršího dorostu tedy vypadala následovně:

Brankáři - Matěj Loubal, Jakub Ovčaří
Obránci - Ondřej Hrachovský, Martin Valíček, Ondřej Imrich, Grzegorz Radzienciak, Jakub Adámek, Filip Rufer, Timotej Marguš, Filip Krzak
Útočníci - Radim Bárci, Lukáš Kaukič, Daniel Plitko, Matěj Mach, Patrik Hrehorčák, Jan Kalus, Michal Kvasnica, Jan Hladonik, Michal Papaj, Dan Przybyla, René Najsar, Dominik Molin

Pražského turnaje se zúčastnilo dohromady osm mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin, přičemž třinečtí mladíci skončili ve skupině B spolu s Limhamn & Malmö, EC Red Bull Salzburg a EHC Eisbären Juniors Berlin. Po skončení základní části pak následovaly vyřazovací boje čtvrtfinále, semifinále, finále a také zápasy o konečné umístění.

Oceláři si na Memoriálu připsali pouze dvě prohry při skóre 22:13 a vybojovali tak stříbrné medaile. Nejlepším hráčem třineckého týmu na turnaji byl zvolen Lukáš Kaukič, další individuální ocenění pak putovalo k Ondřeji Hrachovskému, který byl vyhlášen nejlepším obráncem Memoriálu.

Shrnutí zápasů Ocelářů na Memoriálu Jana Marka

HC Oceláři Třinec x Limhamn & Malmö - 5:0

Branky a nahrávky: 6. Mach, 11. Kaukič, 18. Mach (Kaukič), 20. Hrehorčák, 37. Molin

Prvním soupeřem byl pro třinecké mladíky tým ze Švédska. Gólový účet tohoto utkání otevřel z dorážky Matěj Mach, chvíli na to se prosadil také Lukáš Kaukič, svůj další gól pak přidal Matěj Mach a střelecké hody v úvodní části pak uzavřel čtyři sekundy před jejím koncem Patrik Hrehorčák. V dalším průběhu poté zaznamenal gól ještě Dominik Molin a protože Matěj Loubal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem třineckého týmu v tomto utkání, udržel čisté konto, bylo o vítězi jasno.

EC Red Bull Salzburg x HC Oceláři Třinec - 1:4

Branky a nahrávky: 60. Lindqvist – 4. Hladonik, 6. Hrehorčák (Radzienciak), 25. Mach, 32. Kvasnica (Krzak)

Také vstup do druhého zápasu Ocelářům vyšel, už ve čtvrté minutě šli do vedení díky Janu Hladonikovi a o necelé dvě minuty později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji po akci Patrika Hrehorčáka. Další branku pak přidal poměrně kuriozně Matěj Mach, jeho nahození si do branky srazil rakouský brankář sám. Posledním třinecký gól pak vstřelil Michal Kvasnica a přestože Jakub Ovčaří přišel pár sekund před koncem o své čisté konto, na výhře hráčů s dráčkem na prsou už to nic změnit nemohlo. Také v tomto zápase putovalo ocenění pro nejlepšího hráče týmu k brankáři, tentokrát tedy Jakubu Ovčařímu.

HC Oceláři Třinec x EHC Eisbären Juniors Berlin - 2:3

Branky a nahrávky: 18. Kvasnica, 21. Kaukič (Hrehorčák, Mach) – 23. Tramm, 40. Schiller (Grünholz), 54. Merk

Jen o pár hodin později nastoupili svěřenci trenéra Muchy k duelu proti Berlínu. Třinečtí mladíci sice otevřeli na konci úvodní části gólový účet střetnutí, kdy se z druhé vlny prosadil Michal Kvasnica a krátce po startu druhé třetiny navýšil vedení svého týmu Lukáš Kaukič, poté už se ale prosazovali pouze Medvědi. Ani toto zaváhání ale nezměnilo nic na tom, že po základní části skončili Oceláři na první příčce ve skupině B. V tomto duelu byl za nejlepšího hráče Třince zvolen Ondřej Hrachovský.

Oceláři před odjezdem na Memoriál Honzy Marka.

HC Oceláři Třinec x HC Minsk - 5:4

Branky a nahrávky: 7. Kalus, 15. Molin (Rufer), 17. Kaukič (Molin), 30. Najsar, 54. Imrich (Hrehorčák) – 21. Severin, 32. Severin, 37. Charinovski (Adaškevič), 38. Charinovski (Petrovski)

Sobotní zápasový den pak otevřeli třinečtí mladíci čtvrtfinálovým soubojem s běloruským Minskem a už v sedmé minutě šli po střele Jana Kaluse z mezikruží do vedení. O chvíli později pak přidal druhý gól Dominik Molin a za další dvě minuty se pak třinecká střídačka opět radovala, tentokrát po ráně Lukáše Kaukiče, na což hosté sice reagovali krátce po startu druhé periody, tříbrankový náskok ale následně Ocelářům vrátil René Najsar. Ani toto vedení se ale neukázalo být jako dostatečné a před koncem prostřední části bylo vyrovnáno. Postupovou branku Ocelářů tak zařídil až ve čtyřiapadesáté minutě Ondřej Imrich. Ocenění pro nejlepšího Oceláře v tomto utkání pak putovalo k Patriku Hrehorčákovi.

HC Oceláři Třinec x HC Sparta Praha - 3:1

Branky a nahrávky: 10. Molin (Najsar), 48. Kalus, 60. Hrehorčák (Kaukič) - 46. Horský (Komárek)

Jako svého semifinálového soupeře vyzvali Oceláři pražskou Spartu. Také do tohoto zápasu vstoupili velmi dobře, když v desáté minutě využil přečíslení Dominik Molin. Hosté poté sice dokázali vyrovnat, na což ale třinečtí mladíci bleskurychle zareagovali a zpět do vedení vrátil svůj tým z proměněného brejku Jan Kalus. Sparta mohla odpovědět z nařízeného trestného střílení, to ale nevyužila a střelou do prázdné branky pak pečetil postup do finále Patrik Hrehorčák. Nejlepším hráčem svého týmu byl v semifinálovém klání zvolen Lukáš Kaukič.

ZSC Lions Curych x HC Oceláři Třinec - 4:3

Branky a nahrávky: 4. Hardmeier (Noll), 30. Noll, 35. Hardmeier (Suter), 36. Pfister - 1. Kalus, 29. Kalus, 34. Hladonik

Do posledního utkání vstoupili mladí Oceláři velmi dobře a už po devětatřiceti sekundách šli do vedení po důraznosti Jana Kaluse v brankovišti. Chvíli na to ale bylo srovnáno. Krátce před polovinou zápasu se opět prosadil Jan Kalus po nahození od mantinelu, ale také tentokrát domácí přispěchali s rychlou odpovědí. Curych poté mohl jít z nařízeného trestného střílení do vedení, proti byl ale Ovčaří, který nájezd vyrážečkou zneškodnil a v oslabení poté převrátil misky vah na stranu Třince Jan Hladonik.

Avšak ani tentokrát se svěřenci trenéra Muchy dlouho neradovali, o chvíli později bylo opět vyrovnáno a krátce na to šel švýcarský tým do vedení, na což už Oceláři nedokázali odpovědět a z prestižního turnaje tak přivezou stříbrné medaile. V tomto utkání byl nejlepším hráčem svého týmu vyhlášen autor dvou branek, Jan Kalus.