Radek Bonk: Byla to těžká série, ale my byli lepší!

27.03.2014 · Daniel Ježek
Čtvrtfinálová série mezi Třincem a Pardubicemi je u konce. Oceláři dokázali v pátém utkání využít hned první mečbol a před vlastními fanoušky oslavit postup do semifinále play-off. Hráči s dráčkem na prsou zvítězili v poměru 6:3 a ukončili tak Východočechům sezónu. Zápas i celou sérii hodnotí kapitán vítězů Radek Bonk, který dnes pomohl svému týmu třemi kanadskými body.

Oceláři se z Pardubic vrátili s dvouzápasovým náskokem, v dalším domácím zápase chtěli celou sérii ukončit. V solidně zaplněné Werk aréně Slezané jasně šli za svým cílem a nikoho nenechali na pochybách, že si místo v semifinále zaslouží. Třinec nakonec zvítězil 6:3, v sérii 4:1 a může se připravovat na další kolo play-off.

Rodák z Krnova byl dnes ústřední postavou třineckého postupu. Kapitán Ocelářů vsítil velmi důležitou druhou branku, pak přesnými přihrávkami pomohl týmu k hladké výhře. „Neřekl bych, že jsme je přejeli. Když se podíváte na zápasy v Pardubicích, tak to nemůžeme říci. Oni sehráli výbornou sérii,“ chválí Radek Bonk soupeře z Pardubic.

Jako správný kapitán jste dovedl svůj tým do semifinále, v čem byl Třinec dnes lepší?
Rozhodly ty góly v první třetině. Už na konci druhé třetiny a začátku té třetí bylo vidět, že jsme měli víc sil. Na Pardubicích se určitě podepsalo těch pět zápasů v sedmi dnech, které odehrály v předkole. Už jim ty síly ubývaly.

Vsázeli jste na to? Už od první třetiny jste byli mnohem rychlejší a Pardubice s tím měly velké problémy.
Přímo na to ne, oni v Pardubicích ukázali, že s námi dokáží bruslit. Věděli jsme, že to bude těžká série. Ale říkali jsme si, že pokud budeme hrát to, co máme, že by jsme měli být lepším týmem a vyhrát.

Po prvním gólu jste hned inkasovali, co se tam stalo?
Tam jsme udělali obrovskou chybu. Já se nedomluvil s Markem Trončinským, oba jsme šli po jednom hráči. My si vždycky říkáme, že střídání po vstřelené brance je velmi důležité, ale nedokázali jsme to udržet. Na druhou stranu jsme hned v dalším střídání dali gól na 2:1 a pak si to dokázali pohlídat.

Mohl být jedním z klíčových okamžiků gól Polanského na 4:2?
To byl velký gól! Je velká výhoda, když máte navrch o dva góly a ne jen jeden. Jirka svým typickým způsobem skóroval zpoza brány, tak jako minule. On je šikovný, tohle umí.

Pardubice na konci dokázaly stáhnout manko, navíc měly přesilovku. Nezatrnulo vám trochu?
Ty ubráněné přesilovky ve třetí třetině byly také hodně důležité. Nám se oslabení v této sérii celkem dařily, hodně jsme si věřili. Pořád jsme ale vedli o dvě branky, takže u nás nepanovala žádná panika. Myslím si, že jsme to sehráli dobře.

První zápas jste prohráli 0:4, řekli byste v tu chvíli, že Pardubice takhle přejedete?
Sice to je 4:1 na zápasy, ale neřekl bych, že jsme je přejeli. Když se podíváte na zápasy v Pardubicích, tak to nemůžeme říci. Oni sehráli výbornou sérii. Nám hodně pomohl Šimon Hrubec, který chytal výborně. A taky to hokejové štěstíčko se k nám přiklonilo. Tak jednoznačná série to nebyla. Klobouk dolů před Pardubicemi, sehrály důstojnou partii.

V Třinci padaly góly, v Pardubicích moc ne. Čím byly ty pardubické zápasy jiné?
V každém zápase chceme dávat góly. V Pardubicích si oba brankáři udělali svojí show. Oba chytali skvěle, náš o trošičku lépe, dostal méně gólů a proto jsme vyhráli. Dneska nám to tam napadalo, v Pardubicích jsme se nemohli pořádně prosadit.

Série skončila relativně rychle, je pro vás dobré, že ušetříte síly?
Je to dobré, ale jak ukázal ten první zápas, pak je těžké se opět dostat do zápasového tempa. Oni byli rozehraní po předkole, my stáli deset dnů. To volno ale může být výhodou, doufám že se zranění hráči se dají dohromady. Dáme si pár dní odpočinek, pak se začneme znovu připravovat.

Budete sledovat další série a potenciálního soupeře?
Já sleduji každý hokej, jsem velkým fanouškem. Samozřejmě nás bude zajímat, s kým budeme hrát, ale nijak to nemůžeme ovlivnit. Budeme čekat, jak se vše vyvine. V play-off si už ale nevybereme. Kdokoliv postoupí, bude to makačka a vyrovnané souboje.