Marinčinovo rozhodující sólo: Dohodli jsme se, že to takhle sehrajeme!

07.01.2024 · Adam Sušovský
Šestadvacet střel základní hrací doby stačilo Ocelářům na jediný gól. Sotva začalo prodloužení, vzal si puk do péče obránce Martin Marinčin. Oblouk ve vlastním obranném pásmu, rychlé tři kroky, přebruslení soupeřů. Pak překrásný blafák na gólmana. Hotovo, dvacet. Třinec díky jeho překrásnému sólu porazil Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. „Nacvičená akce,“ přiznal pak střelec.

Boleslav je dlouhodobě nepříjemný soupeř, zase se rozhodovalo až v nastavení. Proč?

Bolka hraje dobře. Bojujou, jsou na konci tabulky a musí každý jeden zápas hrát dobře. Pro každého jejich soupeře je to teď náročnější a i proto byly tenhle týden naše zápasy takhle vyrovnané.

Proč jste dali gól až ve třetí třetině?

Liga je vyrovnaná, na výsledcích je to vidět. Hrálo se nahoru a dolů a stejně padalo málo gólů. Všichni mají dobrou obranu. Pro nás je ponaučení, že se musíme více tlačit do branky. Odtama góly padají.

Utkání jsi v prodloužení rozhodl už po třinácti vteřinách, jak se tahle akce zrodila?

My jsme se dohodli, že to takhle sehrajeme. Máme po buly několik možností a konečně nám to vyšlo i sehrát. Máme bod navíc, to je dobře a jsme za něj rádi.

Takže jsi přesně věděl, co na začátku prodloužení uděláte?

Určitě, věděl.. I zakončení jsem dopředu tusil. Stačilo to rozhýbat, brankář šel na stranu. Měl jsem nabranou rychlost, o to jsem to měl pak jednodušší. Brankář musel reagovat, navázal na můj první pohyb a já už šel jen do strany.

Máš jako obránce rád, když takhle vyrazíš dopředu podpořit útok?

No jasně! Hlavně, když jsou to takhle vyrovnané zápasy a víte, že je třeba útok podpořit, dát gól. Když se vyhrává a padá hodně gólů, tlačit dopředu se tolik nemusíme.

Jak těžké bylo hrát dvakrát v týdnu s týmem, který bojuje o udržení?

Já to bral jako další zápas, na který se musíme připravit. Je to jedno, proti komu hrajete. V play off budeme hrát s jedním týmem třeba čtrnáct dnů. Blíží se to, za dva měsíce a je to tady. Teď je na nás sbírat co nejvíc bodů a připravit se na závěr sezony.