MISTR 2023/2024

Legenda sportovní fotografie Rubal oslavil 80. narozeniny

10.10.2022 · Klub
Jubilejní osmdesáté narozeniny v září oslavil Petr Rubal, legenda třinecké sportovní žurnalistky a stále aktivní fotograf. Narozeninový dort i symbolický dres Ocelářů s číslem 80 mu během nedělního utkání s Litvínovem předal viceprezident klubu a generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Jeho fotografie vycházejí ve všech sportovních denících v Česku, na Třinecku patří mezi legendy místní sportovní žurnalistky. Stále aktivní fotograf Petr Rubal v září oslavil své osmdesáté narozeniny, během nedělního utkání proti Litvínovu mu vše nejlepší popřála potleskem i třinecká WERK ARENA.

Petr Rubal totiž v průběhu utkání přebral slavnostní dort a symbolický dres s číslem osmdesát z rukou viceprezidenta klubu a generálního ředitele Třineckých železáren Jana Czudka.

Petr Rubal se narodil v Českém Těšíně a až do řádného odchodu do důchodu pracoval v Třineckých železárnách. Nejprve jako zaměstnanec mechanických dílen, později na oddělení propagace, kde si všimli jeho talentu a citu pro fotografii. Tam se díky dlouholeté spolupráci s týdeníkem Hutník stal významným fotodokumentaristou společenského i sportovního života v Třinci a jeho okolí. Rubal dlouhé roky dokumentoval slavnostní galavečer Královna Ocel, slavnostní zakončení všech úspěšných investičních akcí, Pivní slavnosti, ale i celoregionální události jako Gorolski Świeto, Slezské dny a další.

"Cítím se normálně, jako dědek," směje se Petr Rubal - věčný životní optimista. "Ruce se mi neklepou, vidím dobře. Jsem rád, že můžu stále na akcích fotit. Ve společnosti jsem rád, člověk tam omládne," dodal v rozhovoru pro Hutník.

I ve svých osmdesáti letech je Petr Rubal stále aktivním fotografem, který nechybí na žádném sportovním utkání v Třinci, včetně všech extraligových utkání třineckých Ocelářů. V press centru ve WERK ARENĚ má dokonce svou vlastní improvizovanou kancelář a během vyřazovacích bojů s Oceláři jezdí i na venkovní zápasy, nechyběl tak ani na jaře na finálovém zápase Třince v pražské O2 areně.

Jeho fotografie jsou významnou součástí klubových ročenek i knížních publikací, který vycházely u příležitosti 80. a 90. oslav historie klubu.

Klub HC Oceláři Třinec přeje oslavenci ještě jednou všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví.