Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kapitán Vrána: Čeká nás těžký víkend, velká zkouška i super hokej!

14.10.2021 · Adam Sušovský
Nabitý hokejový víkend je tady, Oceláři budou ve WERK ARÉNĚ hostit hned dva šlágry extraligového programu za sebou. V přímém souboji o první místo dnes vyzvou Pardubice a v neděli Mladou Boleslav. "Těším se na super hokej," říká Petr Vrána. Nenechte si důležité zápasy Ocelářů ujít!

Čistě z papírového pohledu Oceláře nečeká nic snadného. Nejprve Pardubice, pak Mladá Boleslav... Sehrajete zápasy se zatím nejlepšími týmy soutěže, jak se na ně těšíš? 

Já se těším moc! Bude to ohromně těžký, pro nás zkouška proti týmům s velkou kvalitou. Měli jsme poslendí týden volnější program, tím že v CHL už nám o nic nešlo, jsme měli prostor si odpočinout, dát dohromady menší šrámy a teď jsme připraveni na super hokej!

Oba soupeři hrají velmi ofenzivně, pro diváky to může být hodně zajímavý pohled, že? 

Musíme si to s nimi rozdat na férovku, ale taky s rozumem. Oba dobře bruslí, mají šikovné útočníky. Asi to nebudeme chtít otevřit, přistoupíme k tomu zodpovědně tak, ať to není žádná divočina a dobře to pro Oceláře dopadne. 

S Pardubicemi ale ve vzájemných zápasech poslední dobou padá hodně branek... 

Vím o tom. Fanoušci se baví a to je dobře. Za sebe ale říkám, že v těhle zápasech bych byl rád, i kdybychom vyhráli jen 1:0. 

Dvakrát za sebou během jednoho víkendu můžete hrát se soupeřem přímý souboj o první místo, vnímáš to? 

Vím, že to fanoušci řeší, viděl jsem tabulku. Já osobně ji ale třeba zas tak moc neřeším. Nejdu do zápasu s tím, o co se hraje. Jdu do každého s tím, že ho chci vyhrát. Ale jo, díky tomu, že se bude hrát o vedení v soutěži, ty zápasy náboj mít budou. I proto se těším. Zahrajou si proti sobě dobré týmy. 

Co o nich Oceláři ví? 

Že jdou oba svým směrem: Pardubice do kádru před sezonou investovaly hodně penež, posílily o velkou kvalitu. Ať už to je Činel (David Cienciala), Říčka nebo Košťálek. Mají šikovný beky, jsou na tom dobře. A totéž se dá říct také o Boleslavi. Ta má tvář, kterou buduje delší dobu. Letos chtějí navázat na loňskou sezonu a je to vidět. Bude to super lidi, věřím, že přijde hodně fanoušků a že si to společně užijeme. A že tenhle víkend bude pro Oceláře úspěšný.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Energie Karlovy Vary