Junioři obsadili ve Varech stříbrnou příčku!

07.08.2016 · Martina Sikorová
Oceláři byli během víkendu účastníky mezinárodního turnaje v Karlových Varech, kde se postupně střetli se švýcarským Luganem, domácí Energií a chomutovskými Piráty. Úvodní zápas sice juniorům vůbec nevyšel, ve zbývajících dvou ale třinečtí mladíci slavili vítězství a vybojovali tak krásné druhé místo.

Jak již bylo zmíněno, první zápas Holoubek Cupu nedopadl pro třinecké mladíky příliš dobře. Lugano se hned v úvodní dvacetiminutovce dostalo do dvoubrankového vedení a byť pak Kryštof Stuchlík v přesilové hře snížil, švýcarský celek bleskově reagoval třetím gólem a zápas už si až do konce pohlídal.

HC Lugano - HC Oceláři Třinec 5:1

Branky Ocelářů: 35. Stuchlík (Radzienciak)

O den později narazili mladí Oceláři na Energii. Proti domácímu mužstvu sice třinečtí mladíci dvakrát vedli po gólech Ondřeje Hrachovského a Jana Kaluse, o výsledku zápasu ovšem nakonec muselo rozhodovat až prodloužení a úspěšná dorážka Jakuba Lacky.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:3 po prodloužení

Branky Ocelářů: 16. Hrachovský (Stuchlík), 51. Kalus (Mach, Stuchlík), 64. Lacka (Mach, Stuchlík).

Poslední turnajový den postavil třineckým mladíkům do cesty Chomutov. Tento zápas nabral jednoznačný směr už v první dvacetiminutovce, po které odcházeli Oceláři do kabiny s vedením o čtyři branky. Tento náskok následně hráči s drakem na prsou ještě zvýraznili a mohli slavit velmi jasné vítězství.

Na konci tohoto utkání byli vyhlášeni nejlepší hráče turnaje, na straně Ocelářů byl vybrán útočník Jakub Lacka (na snímku nahoře).

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 1:7

Branky Ocelářů: 2. Mach (Kalus, Stuchlík), 5. Radzienciak (Cihlář, Sztwiertnia), 13. Kalus (Stuchlík, Mach), 17. Sztwiertnia (Imrich), 29. Lacka (Flok), 34. Cihlář (Plitko), 48. Mach (Kalus, Haman)

Sestava třineckého týmu

Loubal, Hlaváč – Radzienciak, Janiczek, Imrich, Haman, Bartko, Hrachovský, Fuchs, Lacka, Stuchlík, Flok, Irgl, Kaukič, Sztwiertnia, Kalus, Mach, Plitko, Cihlář