MISTR 2023/2024

Junior Lysak: Přestup do Třince proběhl bez potíží

27.09.2023 · Šárka Kolková
Dalším nováčkem v juniorském kádru je ukrajinský útočník Klymentii Lysak, který byl bodově zatím nejvíce vidět v posledním odehraném utkání proti Pardubicím. Devatenáctiletý Ocelář si připsal asistenci u vítězného gólu a výhru pak sám pečetil gólem na konečných 5:2.

Klymentii, jak hodnotíš poslední odehrané zápasy proti Jihlavě a Pardubicím? Bylo to jiné, než když jste s nimi hráli před měsícem?

Byly to dobré a těžké zápasy. Navíc jsme dvakrát vyhráli a to je skvělé. Samozřejmě, každý zápas se hraje jinak a taky jejich průběhy jsou různé.

Tobě se bodově dařilo hlavně proti Pardubicím. Jak jsi spokojený se svým výkonem?

Samozřejmě jsem s body, které jsem získal, spokojený. Hráli jsme v tomto utkání dobře jako tým. Ale rád bych získával více bodů v každém zápase, protože chci co nejvíc pomáhat týmu.

Jak se upekl tvůj přestup do Třince?

Přestup do Třince proběhl bez potíží a já jsem rád, že můžu nastupovat za takový tým, jakým Oceláři jsou.

Jak se ti líbí život v Třinci? A jaká místa ve městě sis oblíbil?

Není to takové jako ve větších městech. Ale je tu všechno pro život a pro hokej! Má oblíbené místa ve městě jsou WERK ARENA, Steel House a obchod Albert.

Jak jsi se dostal k hokeji a co tě na něm nejvíce baví?

Chodil jsem na hokej, když mi bylo pět let. Hrával ho můj starší bratr a protože se mi to zalíbilo, šel jsem ho hrát taky. To, co mám na hokeji nejradši, je, že tým udělá pro výhru úplně vše a dává krásné góly stejně jako přihrávky.

Jak skloubuješ svou hokejovou kariéru se školou nebo jinými zájmy?

V roce 2021 jsem školu dokončil. Na Ukrajině chodí všechny děti do školy od věku šesti let a studují jedenáct ročníků. Nyní studuji online na univerzitě.

Máš nějaké sportovní nebo životní vzory, které tě inspirují?

Konkrétní vzor nemám. Je mnoho hokejistů, sportovců a lidí, od kterých se člověk může něco naučit.