Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hráč týdne Nestrašil: Zlín hraje o život, snadný zápas to nebude

24.11.2021 · Adam Sušovský, foto: Aleš Bedlík
Čtyři zápasy, sedm kanadských bodů. Žádný jiný třinecký hokejista v tuto chvíli nemá lepší ofenzivní bilanci. Andrej Nestrašil byl i proto fanoušky Ocelářů zvolen Hráčem týdne.

Třinecký útočník Andrej Nestrašil jednoznačným způsobem ovládl anketu fanoušků, a stal se nejlepším Ocelářem minulého týdne. Hokejový reprezentant se zkušenostmi z NHL má v posledních čtyřech zápasech oslnivou bodovou bilanci: tři branky a čtyři asistence. 

V rozhovoru pro klubový web ale zdůrazňuje, že se sám na svou bodovou bilanci neupíná. 

"Primární jsou pro mě vítězství týmu a vlastní pocit a radost ze hry," říká Nestrašil.

"Kdyby mi pár lidí před reprezentační přestávkou neřeklo, že jsem nedal gól asi třináct zápasů, ani jsem si toho nevšiml. Podvědomě jsem to asi tušil, ale tyhle starosti si na led do zápasu v hlavě nenosím. Jdu do zápasu v první řadě vyhrát, rozhodně ne koukat na vlastní bodovou bilanci: Tu totiž konec konců stejně ovlivňuje spousta faktorů: Na jakém budu hrát postu, jakou budu mít v daném útoku úlohu," říká Nestrašil, který naposled v Karlových Varech dva góly dal a na další přihrál, zaznamenal tak svůj nejpovedenější zápas po návratu z Ruska do týmu Ocelářů. 

"Vždycky se snažím hrát co nélepe umím a upřímně, cítil jsem se na ledě velmi dobře už posledních deset zápasů před reprezentační pauzou. Sice mi body ještě nenaskakovaly, ale odcházel jsem každý večer z haly s pocitem, že se mi ty zápasy vydařily. Říkal jsem si: ´Ty jo, vždyť dneska to bylo dobrý!´. Ale body mi začaly naskakovat až teď, přitom třeba v těch Karlových Varech jsem víceméně vytěžil z minima maximum," usmívá se nejlepší Ocelář uplynulého týdne.

O další body budou Oceláři i s Andrejem Nestrašilem v sestavě bojovat už dnes ve Zlíně. Diváci v televizním přenosu (02 TV Sport, 17:30) uvidí souboj lídra soutěže s aktuálně posledním týmem tabulky. Oba týmy v ní dělí 47 bodů, ale 30letý Nestrašil upozorňuje, že nic snadného třinecké hráče ve Zlíně nečeká. 

"Budou hrát o život. Každý bod je teď pro ně důležitý. Rozhodně tam nesmíme jet s pocitem, že to bude jednoduchý zápas. Takové totiž bývají paradoxně těžší než šlágry s TOP týmy tabulky. Zlín navíc po reprezentační přestávce naposledy porazil Olomouc, bude to těžký zápas," říká Nestrašil. 

"Mají kvalitní hráče i dobrého brankáře. Rozhodně asi nemůžeme jet do Zlína s tím, že si budeme akce nahrávat do prázdné branky. Pokud chceme uspět, musíme zůstat u naší efektivní hry, která nám přinesla poslední vítězství. A to i s vědomím, že ve Zlíně poslední dobou nebyl moc kvalitní led, na což nás trenér taky upozorňoval."