Hlavní trenér juniorky René Mucha: Musíme být pro soupeře ještě více nepříjemní

17.03.2024 · Martina Sikorová
Zhruba dvoutýdenní čekání je u konce! Už v pondělí 18. března rozehrají třinečtí junioři čtvrtfinálovou sérii proti pardubickému Dynamu.

Jako vítěz dlouhodobé části soutěže si svěřenci trenéra Reného Muchy zajistili přímý postup do čtvrtfinále, bitvy v předkole tak mohli sledovat jen z povzdálí. A připravovat se na vstup do vyřazovacích bojů. “Rozdělili jsme si přípravu na tři třídenní bloky. Jeden byl zaměřený vyloženě na kondici, ve druhém jsme zase řešili svoji vlastní hru, kterou jsme si opakovali. A vzhledem k tomu, že se k nám připojili hráči z Frýdku-Místku a víceméně jsme se zdravotně dali dohromady, taky jsme něco upravili. No a ve třetím bloku, který jsme odstartovali v pátek, jsme se už začali chystat i na soupeře.”

Předkolo nakonec Ocelářům za čtvrtfinálového protivníka přisoudilo Pardubice, proti kterým hráči s drakem na hrudi bojovali v prvním kole play off už loni. “Určitě čekáme soupeře, který je velice bruslivý a podobně jako my zakončil nadstavbu na vlně. Zvládli tam spoustu utkání a skupinu defacto jednoznačně vyhráli, což si pak přenesli do předkola proti Vítkovicím. Viděli jsme jejich zápasy, jsou velmi dobře organizovaní v obraně a dokážou to udržet celých šedesát minut. Takže šancí, které na vstřelení gólů budeme mít, si budeme muset opravdu vážit. A taky se budeme muset pořádně koncentrovat.”

Čtvrtfinále proti Dynamu odstartují třinečtí mladíci v pondělí 18. března, tedy po šestnácti dnech od posledního utkání v nadstavbě. Pomalejší rozjezd si ale v sérii hrané jen na tři vítězná utkání dovolit nemůžou. “Hodně to bude o prvním utkání. Sami jste teď mohli vidět krásný příběh v play off první ligy, kdy jasný favorit z Poruby vypadl hned na startu. Takže do čtvrtfinále nemůžeme jít s myšlenkou, že jsme favoriti. Tohle je naprosto jiná soutěž. My musíme být pokorní a v obou brankovištích opravdu odolní. Musíme být pro soupeře ještě více nepříjemní než jsme byli v nadstavbě.”

Oba domácí zápasy čtvrtfinále uvidí třinecká Mini WERK ARENA, vstup pro fanoušky je zdarma.