Gólman Nick Malík míří do zámoří

10.01.2020 · Klub
Ocelářskou hokejovou organizaci čerstvě opouští gólman NICK MALÍK. Sedmnáctiletý talent, který se zásadním způsobem podílel na mistrovském titulu třinecké juniorky v sezoně 2018/19, se v těchto dnech domluvil na spolupráci s týmem Sault Ste. Marie Greyhounds z kanadské juniorské OHL.

"Po mistrovství světa juniorů jsem se rozhodl opustit Česko a v Kanadě se připojit k Soo," sdělil Nick Malík, který na nedávno skončeném mistrovství světa juniorů v Ostravě dostal šanci v jednom utkání, když při porážce 2:7 s Kanadou za stavu 0:4 nahradil Lukáše Paříka. Nabídku k odchodu do zámoří se rozhodl využít, protože cítí, že právě odtamtud má největší šanci získat co nejlepší umístění v draftu do NHL, který ho čeká v letošním roce.

Nick Malík za necelé dvě sezony v Chance lize absolvoval v dresu partnerského Frýdku-Místku 45 zápasů a v aktuálním ročníku prožil debut také v rámci Tipsport extraligy v mistrovském kádru třineckých Ocelářů. V novém působišti se setká s dalším členem české reprezentační dvacítky, exvítkovickým útočníkem Jaromírem Pytlíkem.

"Děkuji mé rodině, trenérům, spoluhráčům, agentuře a všem fanouškům, kteří mě podporují. Obzvlášť bych chtěl poděkovat vedení Soo Greyhounds za velkou příležitost. Moc se už těším na zápasy v Kanadě," přiznává nadějný gólman.