Do Třince se vrací David Cienciala, klub opouští Richard Pánik

19.01.2024 · Klub
Ani ne dva týdny před uzávěrkou přestupů dochází k výměně na trase Třinec - Pardubice. Dres Ocelářů po pěti letech znovu oblékne odchovanec klubu David Cienciala, který se domů vrací výměnou za útočníka Richarda Pánika.

Oceláři hlásí dva týdny před uzávěrkou přestupů změnu v hráčském kádru, do Třince se po pěti sezonách vrací odchovanec klubu a extraligový šampion z roku 2019 David Cienciala.

Osmadvacetiletý útočník,  který se již dříve dohodl s Oceláři na víceleté smlouvě, přichází do Třince výměnou za Richarda Pánika.

"Jsme rádi, že můžeme Davida přivítat zpět v naší organizaci. Je to náš odchovanec a má velkou motivaci pomoct nám v závěru sezony. Jeho velkou předností je variabilita, dobré bruslení, čtení hry a výborná střela. Trenéři ho můžou využít jak na centru, tak na křídle. Když byla možnost získat ho již nyní, neváhali jsme," říká sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

"Richardu Pánikovi v Třinci po sezoně končí smlouva a Pardubice o něj projevily zájem. Rišovi tímto děkujeme za odvedené služby," dodává Peterek.

David Cienciala v dresu Ocelářů debutoval ve stříbrné sezoně 2014/15, v následujících pět letech za Oceláře odehrál 195 utkání a ve sbírce má dvě stříbra a zlatou medaili. Následující sezony odehrál v Mladé Boleslavi a Pardubicích, kde v aktuální sezoně nastoupil do 34 utkání s bilancí 8 nastřílených branek a 14 asistencí.