MISTR 2023/2024

Dnes to nevyšlo, příště to bude lepší, věří Radek Bonk

08.04.2014 · Martin Stebel
ZLÍN - Během letošního play-off je v pravém slova smyslu lídrem svého mužstva. Kapitán Ocelářů Radek Bonk také během čtvrté semifinálové bitvy potvrdil vysokou výkonnost. Rovněž druhé měření sil na stadionu Luďka Čajky však skončilo pozitivně pro domácí.

Pravděpodobně klíčový moment se odehrál v posledním dějství. Oceláři ubránili oslabení, kdy byl vyloučen třinecký kapitán. Krátce poté muž s číslem 14 vyrovnal na 3:3. Radost červenobílých však měla jepičí život: "Při mém vyloučení jsme výborně ubránili oslabení, potom se podařilo vyrovnat. Hned v dalším střídání jsme inkasovali, což je velká škoda. Tohle bychom si měli lépe pohlídat. Je jedno, kolik nakonec prohrajete. Je to prostě dva dva na zápasy. Musíme to doma urvat, to je jediné, na čem teď záleží," říká centr, jenž aktuálně vévodí kanadskému bodování Česká pojišťovna play-off se čtyřmi góly a osmi asistencemi.

Kdo sledoval pondělní konfrontaci, tomu zřejmě neuniklo, že domácí hráči se s kotoučem moc nemazlili a zkoušeli častou střelbu ze všech pozic. Tahle taktika očividně přinesla své ovoce. Je toto účinný recept i pro Oceláře, kteří občas preferují spíše kombinační akce? "Nevím, jestli má smysl teď narychlo měnit náš herní styl. Je fakt, že je třeba víc střílet a chodit častěji před branku, ale musíme hlavně hrát svůj hokej. V první třetině jsme měli velký tlak, tam jsme mohli odskočit, ale nemá cenu se v tom už pitvat. Dneska to nevyšlo, příště to bude lepší," burcuje 38letý matador.

Můj dům - můj hrad. Okřídlený slogan o téhle sérii naprosto platí. Slezané proto věří, že v pořadí pátý souboj pod Javorovým dopadne znovu lépe pro ně. Nabízí se otázka, v jakém psychickém rozpoložení našel třinecký kapitán svůj tým bezprostředně po skončení pondělního duelu: "Naše psychika je v pořádku, nečekali jsme tady nic snadného. Je jasné, že ve Zlíně jsme chtěli minimálně jednou vyhrát, ale teď jedeme domů a chceme naplno využít výhody vlastního ledu. Doma budeme mít podporu svých fanoušků. V Třinci hrajeme lépe, proto doufám, že uspějeme i ve čtvrtek!"