Deváťák Niemczyk: Chceme pokračovat na vítězné vlně

15.10.2022 · Šárka Kolková
Deváťáci za sebou mají kratičkou základní část, která pro ně dopadla výborně. Oceláři zvládli všechna utkání vítězně, soupeřům nastříleli 82 branek a sami inkasovali pouze dvakrát. Teď před hráči s drakem na hrudi stojí další výzva v podobě nadstavby, kterou svěřenci trenéra Davida Všetečky rozehrají v sobotu proti Jihlavě.

Tým deváťáků prožívá výborné období, vždyť v základní části ani jednou neprohrál. "Byly vidět velké rozdíly mezi týmy, protože jsme odehráli určité zápasy, ve kterých jsme vyhráli vysoko," říká obránce Petr Niemczyk. O tom také vypovídá počet gólů. Během 420 minut inkasoval Třinec pouze dvakrát. Co stojí za parádní vizitkou obranné hry? "Máme výborné brankáře. A všechny obranné dvojice mají svoji kvalitu."

Nabízí se tedy otázka. Bylo tedy nějaké utkání pro Oceláře vůbec těžké? "Samozřejmě, že ano. Bylo to právě derby s Vítkovicemi."

Třinečtí mladíci ale v zápase proti regionálnímu rivalovi nakonec vyhráli 4:1 a zajistili si tak postup do nadstavby z prvního místa ve skupině 10. Velký podíl na výborných výkonech týmu má i trenér David Všetečka, který devátou třídu převzal před startem sezony. "Z mého osobního pohledu se mi pod trenérem hraje výborně. Mám rád, když trenér vše prožívá a on přesně tohle dělá," líčí třinecký bek.

Kouč třinecké devítky navíc v nedávném rozhovoru pro klubový web prozradil, že nerad prohrává. "Je to znát jak na trénincích, tak v ostrých soubojích," dodává Petr Niemczyk.

Už v sobotu nastoupí mladí Oceláři do prvního zápasu nadstavby a jejich soupeřem bude jihlavská Dukla. "Chceme pokračovat na vítězné vlně. Přejeme si vstoupit do nadstavby tou správnou nohou."