Proti Pardubicím s čistým kontem!

10.10.2016 · Martina Sikorová
Krátce před koncem úvodní části šli Oceláři na ledě Dynama do vedení, poté si ale situaci značně zkomplikovali, když svému soupeři nabídli hned dvě dlouhé dvojnásobné početní výhody. Vyrovnání ovšem svěřenci trenéra Varadi nepřipustili a dalšími dvěma góly následně potvrdili své vítězství.
13.kolo, pondělí 10.10.2016
Pardubice
0:3
Tipsport arena
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 17. Lacka (Bartko, Mach), 44. Lacka (Flok, Mach), 47. Hladonik (Kofroň, Hrehorčák). Rozhodčí: Úlehla - Potůček, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:3.
Klouček - Rudy, Trejbal, Žouželka, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert - Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Rohlík, Petrus, Syrovec, Štefka
Loubal - Hrachovský, Janiczek, Bartko, G. Radzienciak, Haman, Imrich - Stuchlík, Cihlář, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Irgl, Hladonik, Lacka, Kalus

Již v úvodní minutě nabídli Oceláři svému soupeři přesilovou hru, tu ale zvládli ubránit. Hned vzápětí si v pěti proti čtyřem zahráli také Oceláři, ani tentokrát se ovšem skóre na světelné tabuli neměnilo.

V šestnácté minutě už se ale třinecká střídačka radovala, to když po přihrávce Jana Bartka dopravil kotouč do sítě Jakub Lacka a zařídil tak jednobrankové vedení pro svůj tým.

Prostřední část pak hosté odehráli velmi nedisciplinovaně. Ve třiačtyřicáté minutě putovali na trestnou lavici hned dva hráči s drakem na prsou a Dynamo tak dostalo k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, třinecká trojice ovšem vyrovnání nepřipustila.

O pět minut později se celá situace opakovala a svěřenci trenéra Varadi museli opět bránit ve třech, také tentokrát si ovšem s nesnadným úkolem poradili na výbornou.

Když už pak byli třinečtí hráči v plném počtu, udeřili podruhé. Po kombinaci s Adamem Flokem překonal domácího gólmana Jakub Lacka a zaznamenal tak svůj druhý gól.

O chvíli později odskočili Oceláři již do tříbrankového trháku, když po přihrávce Davida Kofroně zakončil přesně Jan Hladonik a dal tak definitivní pojistku na třinecké vítězství.