MISTR 2023/2024

Nestrašil: Uděláme všechno pro to, abychom sérii vrátili do Pardubic

24.04.2024 · Ondřej Kuchař
Na východ Čech odjeli Oceláři s touhou přivést domů zlatý mečbol. Nepovedlo se. V pátek budou Třinečtí doma bránit Dynamu v tom, aby po utkání slavilo titul. Aby se série ještě jednou vrátila do Pardubic. K utkání číslo sedm. "Uděláme pro to maximum," ujišťuje po středeční prohře 0:3 Andrej Nestrašil.

Jak se ti zápas hodnotí?

Nebyl to z naší strany ideální výkon. Musíme se poučit, něco si z tohohle zápasu vzít. Je to 2:3 na zápasy, jedeme domů. Máme před sebou jeden nebo dva zápasy. Uděláme všechno pro to, aby to byly zápasy dva!

Sám jsi měl v první třetině velkou šanci. Jak jsi situaci viděl?

Odrazil se ke mně puk po střele Růži. Chtěl jsem ho co nejrychleji poslat na branku. Zvednout ho, cpát to k tyčce. Brankář to ale skvěle chytil. Hodil jsem to ale za hlavu, makal jsem dál. Chtěl jsem to vynahradit, proměnit jinou šanci. Nepovedlo se.

Byl velkou ranou třetí inkasovaný gól?

Určitě bychom raději šli do třetí třetiny se ztrátou dvou branek, příjemné to nebylo. To jsou ale takové kdyby. Upřímně na to ani nechci myslet, rozebírat to. Máme před sebou posledních pár dnů sezony. Tenhle zápas se nám nepovedl.

Po dlouhé době jsme střídali gólmany.

Máme dva skvělé gólmany. Mazi měl v první sérii s Motorem tři nuly, na Spartu pak šel Káca. Že dnes střídal? Bylo to hlavně o nás. My jsme mu nepomohli. Nebylo to tak, že by se jemu nedařilo. Ať půjde do šestého zápasu Mezi nebo Káca, určitě budou ready.

Jak jste na tom fyzicky?

Jsme ve fázi sezony, kdy si vůbec nemůžeme připouštět únavu, nebo nějaké mentální vyčerpání. Je to naše práce, kterou milujeme. Chodíme na zimák rádi, nabíjí nás to. Jsou lidi, kteří jsou v daleko horším stresu než my, a zvládají to.