Nadační fond

Smyslem tohoto subjektu je vytváření podmínek pro dlouhodobý, stabilní a koncepční rozvoj a podporu třineckého mládežnického hokeje.

HC OCELÁŘI TŘINEC vnímají dlouhodobý nárůst finanční náročnosti provozování mládežnického sportu, a to jak pro klub, tak pro rodiče mladých sportovců. Na druhou stranu lední hokej má na Třinecku silnou tradici. Není pouze o A-týmu, jeho skutečným srdcem jsou všichni malí Oceláři.

Myšlenka vzniku subjektu, jenž se ve své činnosti primárně věnuje podpoře sportující ocelářské mládeže, se začala formovat v průběhu sezony 2015/2016. Duchovními „rodiči“ Nadačního fondu OCELÁŘI jsou osobnosti spojené s naším hokejovým klubem, v čele s paní Irenou Moderovou coby jeho předsedkyní. Patronem fondu a zástupcem hráčů je bývalý útočník Ocelářů Zbyněk Irgl.

Prvním projektem, který Nadační fond podpořil, je Oceláři v rodinách. Jeho cílem je ubytovávat do rodin v Třinci a okolí mladé Oceláře, kteří přišli do klubu rozvíjet své hokejové dovednosti z různých koutů republiky. Rodiny mohou těmto mladíkům poskytnout zázemí, kterého v anonymním hotelovém prostředí není možno dosáhnout. Nositelem projektu je sportovní manažer Jan Peterek.

Nadační fond OCELÁŘI se chce postupem času věnovat také dalším dobročinným aktivitám, kterými bude usilovat o podporu příznivců klubu nacházejících se v nelehké životní situaci.

Fond samozřejmě sídlí v Třinci a vše o něm je možné zjistit na webových stránkách www.nfocelari.cz.