Stále je co zlepšovat, tvrdí po duelu s Popradem mladíci Orsava s Hrňou

11.08.2011 · Martin Stebel
Premiérové letní přípravné střetnutí na domácím ledě nedopadlo pro Oceláře ideálně. Nově vzniklému klubu Lev Poprad podlehli 3:4, kdy o výsledku rozhodla nepovedená úvodní perioda. K pozápasovému hodnocení jsme pozvali Jakuba Orsavu a Erika Hrňu.
Třinecký benjamínek Orsava patřil v zápase s popradskými Lvy k nejaktivnějším. Nebojácně se pouštěl do soubojů u hrazení a dravým pohybem dělal hostující obraně nemálo starostí. K výkonu mužstva však měl kritická slova: "Nepochopitelně nám utekl začátek, což by se nám nemělo stávat. Měli jsme dostatek šancí, ale bohužel v koncovce to bylo z naší strany slabší. Nastřelili jsme i několik tyčí, ale na tohle se nemůžeme vymlouvat. Soupeře jsme po větší část zápasu přehrávali, ale oni to ubránili. Ani přesilovky nám vůbec nevycházely. Na tom musíme ještě pořádně zapracovat."

Šumperský rodák nastoupil do utkání ve formaci s parťákem Hrňou a matadorem Peterkem, jemuž ve druhé dvacetiminutovce dlouhým pasem asistoval u druhé branky: "S oběma kluky si velmi rozumím. Erik toho dost nabruslí, Honza zase dává naší lajně víc klidu a rozvahy. Jsou to oba výborní hráči a vzájemnou spolupráci si mohu jen pochvalovat."

Od čtvrtka do soboty čeká Oceláře trenčínský Rona cup. Co od tohoto měření sil očekává třinecký talent?: "Bude to zajímavý turnaj. Čekají nás tři zápasy během tří dnů, což je docela velká zátěž, ale musíme to vydržet. Ještě nevím, v jaké sestavě tam vyrazíme. Je to sice jen příprava, ale naší snahou bude celý turnaj vyhrát," říká sebevědomě.

Erik Hrňa: "Poprad odhalil některé naše nedostatky"

Rovněž vsetínský odchovanec nehledal alibistické výmluvy a přiznal, že Oceláři mají na čem pracovat: "Podstatnou část zápasu jsme měli pod kontrolou, ale vyhořeli jsme v koncovce. Hrajeme možná až moc složitě, chce to občas více střílet a méně kombinovat. Můj výkon dnes nebyl optimální. Ze začátku jsem neměl moc kontaktu s pukem, docela jsem se hledal. Brusle mě tlačily, můj pohyb nebyl nejlepší," sype si popel na hlavu a pokračuje: "Až postupem času se naše hra zlepšila a měli jsme dost golovek. Soupeř odhalil některé naše nedostatky. Poprad byl dobrým soupeřem, ale myslím si, že pokud bychom hráli celý zápas na plné obrátky, museli bychom je porazit."

Během jediného týdne se Oceláři střetli s druhým týmem, jenž bude hrát nejprestižnější evropskou soutěž - KHL. V čem spatřuje zásadní rozdíl mezi oběma rivaly?: "Před týdnem jsme myslím hráli proti lepšímu týmu. Dnes to zase byl tvrdší souboj, hrálo se více do těla, byl to hodně kontaktní hokej. Petrohrad měl víc technických hráčů a byli silnější ve hře jeden na jednoho. Nechci to ale více rozebírat. Podstatné je, že si vyzkoušíme některé herní varianty a dobře se připravíme na začátek ligy," hlásí třinecká osmaosmdesátka.

Konec týdne bude pro Třinec ve znamení slovenského turnaje: "Nejedeme tam v nejsilnější sestavě a šanci dostanou hlavně junioři a hráči, které chtějí trenéři pořádně otestovat. Myslím, že tohle je vhodná doba, aby ukázali své kvality a přesvědčili kouče, že si zaslouží své místo v týmu. Nechceme to v Trenčíně jen odbruslit, určitě tam jedeme bojovat o vítězství," dodal závěrem subtilní útočník.

Fotogalerii z utkání Třinec - Poprad naleznete zde.