Parádní úvodní třetina rozhodla o vítězství juniorů v derby!

06.02.2016 · Martina Sikorová
Juniorka měla do derby přímo pohádkový nástup a už po úvodní třetině odcházeli mladí Oceláři do kabiny s pětibrankovým náskokem. Hosté poté sice dokázali v průběhu prostřední dvacetiminutovky snížit, o své vítězství už se ale svěřenci trenéra Varadi připravit nenechali.
40.kolo, sobota 6.2.2016
6:3
Werk aréna
Třetiny: 5:0, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Pisarik (Švaňa), 7. Hrachovský (M. Kovařčík, Jašek), 10. Murín (Lacka), 18. Miloš Roman, 18. M. Kovařčík (Christov, Jašek), 44. Petrák (Heider) – 21. Kafka (Jáchym, Charvát), 28. Ollender (Kurovský, Čechman), 54. Kurovský (Ollender, Gabrhelík). Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:3.
Fendrich – Hrachovský, Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Michal Roman, Stránský, Heider, Haman – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, M. Kovařčík, Lacka, Miloš Roman, Christov, Murín, Lorek
Šimeček (18. Wanecki) – Šendera, Ďurkáč, Charvát, Čechman, Gabrhelík, Štěpánek – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym

Vstup do utkání byl i díky čtyřminutové početní výhodě zcela v režii domácího týmu. Nabídnutou možnost sice Oceláři ještě nevyužili, krátce po skončení trestu Jáchyma už se ale radovali poprvé, když nad ramenem Šimečka prošel do sítě puk z hole Alexe Pisarika. Ve výborné pozici se krátce nato objevil také Michal Kovařčík, zakončení domácího útočníka ale u levé tyče zastavil beton vítkovického gólmana.

A také pod druhý třinecký úspěch se tak podepsal až obránce, tentokrát tedy Ondřej Hrachovský, který propálil Šimečka ranou od modré a zaznamenal tak svůj první gól v juniorské extralize. Útočné choutky Ocelářů nepolevovaly a o necelé tři minuty později už se mohla domácí střídačka radovat znovu, když po přihrávce Lacky vymíchal brankáře Vítkovic Matej Murín a zasunul puk do odkryté sítě.

Za hosty poprvé zahrozil až v jedenácté minutě Wróbel, vítkovickému útočníkovi ale po objetí branky utekl puk z hole a Fendrich jej včas ukryl pod svou lapačkou. Poté se hostům přece jen podařilo hru vyrovnat, inkasování čtvrté branky už ale zabránit nedokázali, když po nepovedeném vyhození získal puk Miloš Roman, sjel k ním k brance a u levé tyče jej uklidil do sítě.

O dalších šestnáct sekund později se Oceláři radovali popáté. Ránu Christova z mezikruží ještě Šimeček zastavil, na dorážku z hole Michala Kovařčíka už ale neměl nárok a po tomto gólu přenechal vítkovický gólman své místo v brance Michalu Waneckimu. Do konce úvodní části už se skóre neměnilo a Oceláři si tak do kabiny odnášeli pětibrankový náskok.

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky už se prvního gólu dočkaly také Vítkovice, když v početní výhodě napálil puk z levého kruhu do třinecké sítě Dominik Kafka. Na tuto trefu hostů mohli odpovědět Oceláři ve vlastním oslabení, kdy byl po přihrávce Michala Kovařčíka sám před Waneckim Christov, třinecký hráč ale neuspěl s dorážkou ani nadvakrát.

Naopak Vítkovice svou šanci využily, když z brejku překonal domácího gólmana Samuel Ollender. Kontrovat mohl znovu Christov, také tentokrát ale třinecký útočník neuspěl, když po přihrávce Heidera trefil z přečíslení pouze tyč a do kabiny tak svěřenci trenéra Varadi odcházeli už jen s tříbrankovým náskokem.

Do závěrečné části vstoupili hosté v početní výhodě, využít ji ale nedokázali a krátce po jejím skončení znovu inkasovali, když na levém kruhu zůstal osamocený Ludvík Petrák a po přihrávce Heidera prostřelil Waneckiho.

Hned ke dvěma pokusům se následně dostal Žiak, poprvé ale hostující hráč trefil pouze spojnici tyčí a o chvíli později se proti jeho zakončení z blízkosti branky vyznamenal Fendrich. Poslední gól pak padl až z vítkovického přečíslení, když po přihrávce Ollendera uklidil puk do sítě Daniel Kurovský a stanovil tak konečné skóre juniorského derby.