Nestrašil: Upozadili jsme ega. Nehrajeme na góly, ale na výhry!

30.12.2023 · Adam Sušovský
To nejlepší představení v letošní sezoně si Oceláři schovali na závěr kalendářního roku. Den před Silvestrem zvládli ostře sledovanou reprízu zlatého finále, Mountfield HK rozstříleli ve WERK ARENĚ 7:2. Velký obrat a šest gólů v poslední třetině hodnotil muž zápasu Andrej Nestrašil.

Jak se stane, že tým prohrává 42 minut, nakonec dá šest gólů a udělá ze zápasu exhibici?

Já bych to z naší strany exhibicí nenazýval. Začátek jsme neměli ideální, ne podle našich představ. Dlouhou dobu se hrál hodně vyrovnaný zápas, zlomilo se to až při hře čtyři na čtyři ve třetí třetině. Dali jsme dva góly, rozhodli zápas. Ale exhibicí bych to ani náhodou nenazýval.

Prosadili se tři obránci, dobrý výsledek, že?

Moc se nám poslední dobou střelecky nedařilo, dnes se to sešlo: Mary (Martin Marinčin) i Keba (Jakub Jeřábek) dali první gól v sezoně, snad se trošku odšpuntovali. My ale hrajeme na výhry, ne na to, kdo dává góly: To nám je jedno. Důležité je, že jsme vyhráli poslední zápas v roce.

Jak moc vám pomohlo, že jste na 2:2 vyrovnali přesně minutu po brance Hradce Králové?

Psychicky to pomůže. Odpověděli jsme hned vzápětí a netahali za kratší konec moc dlouho. Byli jsme rychle zpátky, velká pomoc.

Co jsi říkal, že vypálil?

Byl jsem překvapený, stejně jako většina z nás. Tyhle střely… Gólmani to mají asi těžké, bekhend se blbě čte. Normálně hráč z takové pozice nestřílí, možná byl brankář i trošku překvapený. Dobře pro nás.

Jak moc pracovaly v zápase emoce?

Ty k hokeji patří, hrajeme proti soupeři z finále. Známe se dobře, naše zápasy vyhrocené jsou a všichni - my i fanoušci - si takové zápasy užíváme víc.

Kdy jsi naposledy zažil, že by tvůj tým dal šest gólů za třetinu?

Já to snad ani nepamatuju, ale je to jen pár dnů, co dal Letang pět bodů za třetinu. Občas je to možná i o štěstí, nám to tam napadalo.

Štěstí ale přeje připraveným…

Jasně, je to dlouhodobá práce. Poslední dobou nám to tam nepadalo, ale upozadili jsme svá ega, v Olomouci vyhráli týmovým výkonem a to se nám všechno vrátilo.